آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225807
تاریخ انتشار : 5 آذر 1396 11:3
تعداد بازدید : 901

نایب‌رییس اتاق ایران اعلام کرد:

برگزاری Startup Chamber برای پیوند میان فضای کسب و کارهای سنتی و نوین

نایب رییس اتاق ایران گفت: بعضی ها معتقدند فعالان اقتصادی حاضر در اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی نگاه سنتی دارند و به کسب وکارهای نوین بی علاقه اند. راه اندازی رویداد استارت آپی به نامStartup Chamber در اتاق ها نقطه عزیمتی برای حرکت های جدی تر اتاق در حوزه حمایت از استارت آپ ها خواهد بود.

اتاق ایران - چند روز قبل هیات 40 نفره اتاق ایران متشکل از اعضای هیات رییسه و روسای اتاق های سراسر کشور برای دیدار و گفت وگو با روسای اتاق های اقتصادی فدرال اتریش به وین سفر کرده بود. پدرام سلطانی، نایب رییس اتاق ایران  در این باره گفت: در سفر به وین با حضور روسای اتاق های سراسر کشور، طی نشستی با اقدامات اتاق اتریش در حوزه استارت آپ ها آشنایی حاصل شد. در اتاق اتریش، واحدی برای حمایت از استارت آپ ها راه اندازی شده است.
وی افزود: استارت آپ ها در اتریش علاوه بر حمایت اتاق پردرآمد اتریش، سالانه از حمایت دولت نیز برخوردار می شوند و دولت اتریش بودجه ای را به این حوزه اختصاص داده است. از این رو، توسعه استارت آپ ها در اتریش هم مورد حمایت دولت است هم مورد حمایت بخش خصوصی. وی اضافه کرد: طبق گفته مسوولان مربوطه در اتاق اتریش، هر 1 یورو هزینه در این بخش، 55 یورو برای اقتصاد بخش خصوصی کشور بازگشت دارد و این رقم قابل توجهی است.
سلطانی با نگاهی به تجربه اتاق ایران در حوزه کسب و کارهای نوین گفت: نکته مهم در ارتباط با فعالیت های اتاق ایران این است که ما متاسفانه به جهت تعدد مشکلات محیط کسب وکار همواره نگاهمان بر حل این مسایل و مشکلات است. به عبارتی ما «تهدیدمحور» برنامه ریزی می کنیم؛ یعنی مشکلاتی داریم که برنامه ریزی ها را معطوف به برطرف کردن آن ها انجام می دهیم. در نگاه درست در دنیا، بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی «فرصت محور» با نگاه به آینده و باهدف فراهم کردن زمینه استفاده از فرصت ها برنامه ریزی می کنند.
سلطانی گفت: لازم است با استفاده از تجارب موفق دنیا، اتاق های سراسر کشور را وارد دوره جدیدی از فعالیت ها کرده و آن ها را روی محیط کارآفرینی و اکوسیستم استارت آپی متمرکز کنیم. این کار البته باید با سازوکار مشخصی باید انجام شود.سلطانی درباره برنامه اتاق ایران در رابطه با کسب و کارهای نوین گفت: اتاق ایران قصد دارد طی ماه های آینده رویداد استارت آپى به نام Startup Chamber در اتاق ها برگزار کند تا خلائی که در زمینه پیوند میان فضای کسب و کارهای سنتی و نوین وجود دارد، پر شود.
وی افزود: رویداد استارت آپ ها در اتاق به طور مشخص در جهت آشنایی اعضای کنونی اتاق ها، فعالان اقتصادی و جامعه صنعتگران با مدیریت نوآوری و چرخه عمر بنگاه ها و شرکت ها و مفاهیم مرتبط با آن ها اقدام خواهد کرد. این رویداد تلاش خواهد کرد جوانان صاحب ایده را با اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور پیوند بزند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :