آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225792
تاریخ انتشار : 5 آذر 1396 10:41
تعداد بازدید : 1806

سامانه شناسایی آسیب های اجتماعی دانش آموزان راه افتاد

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان راه اندازی سامانه مراقبت گفت: سال گذشته تعداد ۴ هزار دانش آموز که رفتارهای پرخطر داشتند شناسایی شدند.

مهر- نادر منصور کیایی درباره آسیب های اجتماعی دانش آموزان گفت: برای شناسایی آسیب های اجتماعی دانش آموزان سامانه ای به نشانی moraghebat.medu.ir در وزارت آموزش و پرورش راه اندازی کرده ایم.
وی افزود: تمام مدارس کشور به این سامانه متصل هستند و با آغاز سال تحصیلی فاز اصلی سامانه آغاز به کار کرد.
مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در سامانه مراقبت آسیب های اجتماعی همانند اعتیاد، خودزنی، خودکشی و دیگر آسیب ها به صورت پرسش از مدیران ذکر شده است تا آنان درباره آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر دانش آموزان پاسخ دهند.
وی بیان کرد: سوالات در قالب دو دسته است که نخست به وضعیت خطرپذیری مدارس کشور می پردازد و دسته دوم نیز فراوانی وضعیت رفتارهای پرخطر را ارزیابی می کند.
مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی با بیان اینکه شیوه کار ما اغنایی است گفت: از مدیران مدارس درخواست کرده ایم تا در این سامانه فعال عمل کنند و آسیب های اجتماعی را ثبت کنند.
وی ادامه داد: ما از روش های مختلف آموزشی، آگاه سازی، مددکاری و ... نیز استفاده می کنیم و همچنین در مناسبت هایی همچون هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس نیز فعالیت های فرهنگی داریم.
وی گفت: دانش آموزان در معرض خطر را نیز شناسایی می کنیم و به آنان خدمات آموزشی، درمانی و مددکاری ارایه می دهیم.
وی افزود: ۴۵ درصد از مدارس تحت پوشش آموزش پیشگیری هستند. در سال تحصیلی گذشته ۴ هزار دانش آموز دارای رفتارهای مخاطره آمیز شناسایی شد که آنان به کمک های فوری نیاز داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :