آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225630
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 9:40
تعداد بازدید : 462

معاون تشکل‌های اتاق ایران:

حمایت های اتاق ایران با رتبه بندی تشکل ها روش مند می شود

روند ارزیابی و رتبه بندی تشکل های زیرمجموعه اتاق ایران در مراحل پایانی است؛ فرایندی که در گام اول با خوداظهاری تشکل ها در پورتال اتاق ایران آغاز شده و به گفته نادر سیف، معاون تشکل های اتاق ایران، پس از مرحله راستی آزمایی، بررسی مستندات و ارزیابی های کارشناسی، اینک گام های آخر را برای نهایی شدن برمی دارد و حمایت های اتاق ایران از تشکل ها را روش مند می کند.


اتاق ایران - وی در این رابطه گفت: ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار، اتاق ایران را مکلف کرده است برای ساماندهی، توانمندسازی، جلوگیری از موازی کاری تشکل های، ادغام و ایجاد تشکل برای حوزه های فاقد تشکل و ... اقدام کند که این مهم بدون دست یافتن به شناخت کامل از وضعیت موجود تشکل ها امکان پذیر نیست و همین مساله اتاق ایران را بر آن داشت تا تشکل ها  را مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار دهد. 
وی در پاسخ به اینکه این رتبه بندی چه مزیتی برای تشکل ها به همراه دارد و مسیر حمایت های اتاق ایران از تشکل ها را به چه سمت و سویی می برد؟ گفت: نکته قابل اهمیت این است که اتاق ایران بنا دارد برای توانمندسازی تشکل هایی که در رتبه های پایین هستند، برنامه ریزی کند تا بتوانند به رتبه های بالاتر برسند، اما در مقیاس کلان، پروژه رتبه بندی تشکل ها چند هدف را دنبال می کند که یکی از آنها بحث ارزیابی وضع موجود آنهاست و سنجش ظرفیت های داخلی تشکل ها. یعنی ما برای اینکه بتوانیم تشکل ها را حمایت کنیم باید از وضع موجود آنها شناخت کافی داشته باشیم. 
سیف افزود: از طرف دیگر باید ببینیم تشکل ها چه توانمندی و  ظرفیت هایی دارند که اتاق ایران بتواند از آنها برای بهبود حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصاد و کمک به بالندگی تشکل ها استفاده کند.
وی همچنین توضیح داد: یکی دیگر از اهداف طرح رتبه بندی، شناسایی اولویت ها و مسایل کلیدی تشکل هاست؛ در این ارزیابی برای ما روشن می شود که مسایل و دغدغه های تشکل ها و اولویت های آنها چیست و بعد بر اساس آن برای حل مشکلات و مسایل آنها برنامه ریزی می کنیم. همچنین هدف دیگر طرح رتبه بندی، تعیین جایگاه تشکل ها در ساختار نظام انجمنی کشور است و یکی از مهم ترین اهداف رتبه بندی نیز همان گونه که پیش تر اشاره شد، بحث روش مند کردن حمایت های اتاق از تشکل هاست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :