آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225615
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 9:17
تعداد بازدید : 721

توضیحات آذری جهرمی درباره فیلتر ویز

مجمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک سلسله توییت درباره فیلتر شدن برنامه مسیریاب «ویز» و اجبار رانندگان اسنپ و تپسی به حذف این مسیریاب اظهارنظر کرد.

فناوران - وی با بیان اینکه حکم انسداد این برنامه یک سال پیش ازسوی یکی از قضات مشهد صادر شده و دلیل آن هم سهامداران اسراییلی آن هستند گفت: نصب بیشتر این برنامک باعث افزایش این شرکت می شود و بر همین مبنا حکم قضایی صادر شده است.
جهرمی با بیان اینکه این برنامک در ایران دارای بیش از نیم میلیون کاربر است گفت:  با وجود انسداد این برنامک در همان زمان، کاربران زیادی به خصوص رانندگان تاکسی های آنلاین با بهره گیری از فیلترشکن همچنان از این ابزار به دلیل قابلیت های به روز بهره می برند. وزیر فاوا گفت: اخیرا سهام این شرکت ازسوی گوگل خریداری شده و ظاهراً بخشی از سهام آن همچنان در اختیار شرکت اسراییلی است.
وی ادامه داد: مجموع رانندگان تاکسی های آنلاین به بیست هزار کاربر بیشتر نمی رسد که در مقایسه با مجموع کاربران این برنامک سهم قابل توجهی ندارند.
جهرمی گفت: با توجه به اینکه در قانون نقش مستقیم حمایت از تولید داخل بر عهده دستگاه قضایی نیست، بعید به نظر می رسد این دستور قضایی برای حمایت از اپ بومی باشد. با این حال نحوه اقدام شرکت های تاکسی آنلاین برای اعمال دستور قضایی جای بررسی دارد.
وزیر فاوا افزود: اگر بیندیشیم که رشد شرکت های اسراییلی باعث رشد اقتصاد رژیمی خواهد شد که همواره علیه مردم ایران عمل کرده، از تحریم ها گرفته تا اقدامات تروریستی، طبیعتا در استفاده از این ابزار ملاحظات بیشتری خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :