آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225613
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 9:10
تعداد بازدید : 500

نگاه مثبت دبیر شورای عالی فضای مجازی به بیت کوین

ابوالحسن فیروز آبادی گفت: مطالعه برای پولی جدید یک ضرورت محسوب می شود، از بیت کوین استقبال می کنیم اما باید برای بیت کوین یا هر نوع ارز رمزنگاری شده دیجیتال دیگری قانون داشته باشیم.

ایلنا - دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: در حال حاضر مساله ارزهای رمزنگاری شده در بستر بلاک چین مانند بیت کوین عظیم است و در سراسر جهان مطرح و مهم تلقی می شود؛ همین مساله باعث شده تا بیت کوین توسط بانک مرکزی و شورای عالی فضای مجازی مورد پیگیری، بررسی و شناخت بیشتر قرار بگیرد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: مطالعه برای پولی جدید یک ضرورت محسوب می شود، از بیت کوین  استقبال می کنیم اما باید برای بیت کوین یا هر نوع ارز رمزنگاری شده دیجیتال دیگری قانون داشته باشیم.
وی درباره خرید و فروش بیت کوین در ایران افزود: بانک مرکزی و مجتهدین فعلا برای بیت کوین قوانینی را تعیین نکرده اند اما این واقعیت است که در ایران تعداد زیادی از افراد در حوزه خرید و فروش، استخراج، صرافی و حتی تولید محتوا و راه اندازی استارت آپ مبتنی بر بیت کوین در حال فعالیت هستند.
فیروزآبادی با بیان این که سیاست بسیاری از بانک های مرکزی برای بیت کوین ثبات ندارد، تاکید کرد: سیاست بسیاری از بانک های مرکزی کشورها از جمله ایران به عنوان رگولاتور حوزه پولی و بانکی در مورد بیت کوین به ثبات نرسیده است و بسیاری از کشورها به مساله بیت کوین به عنوان عاملی خطرناک نگاه می کنند چرا که علاوه بر قیمت بی ثبات، ریسک سرمایه گذاری در این روش پرداخت جدید بالا است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: با توجه به سهولت استفاده، گمنامی کاربران برای انتقال پول حتی با وجود تحریم های بین المللی، سود سرمایه گذاری بالا و عدم وجود کارمزد در سیستم انتقال پول باعث شده تا بیت کوین فرصتی برای تحولی نوین در نظام بانکداری و کسب و کارهای آنلاین باشد.
وی ادامه داد: نگاهمان به بیت کوین مثبت است اما این به معنای نبود قوانین نیست و پیروی از قوانین شرط اساسی است امیدوار هستیم تا به زودی سیاست های دولت درباره ارزهای رمزنگاری شده اعلام شود، ما نیز در شورای عالی فضای مجازی در حال تحقیق و بررسی مزایا و معایب پول های دیجیتالی جدید هستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :