آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225611
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 9:8
تعداد بازدید : 772

جزییات سامانه کاهش طلاق اعلام شد

مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سامانه ملی کاهش طلاق در چهار استان راه اندازی شده است و تا پایان آذرماه در 11 استان دیگر فعالیت خود را آغاز می کند.

ایرنا - فریبا درخشان نیا افزود: اولویت راه اندازی سامانه کاهش طلاق در استان هایی است که رتبه بالایی در طلاق دارند.
وی گفت: در مرحله اول 11 استان مجهز به این سامانه خواهند شد و در مرحله بعد سایر استان ها می توانند از خدمات این سامانه بهره مند شوند.
مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی، کنترل و کاهش منطقی طلاق، ایجاد وحدت رویه، هم افزایی و وحدت بین دستگاه های مرتبط با کاهش طلاق را از اهداف راه اندازی سامانه ملی کاهش طلاق عنوان کرد.
درخشان نیا با بیان ایکه سال گذشته حدود 165 هزار فقره طلاق در کشور ثبت شد، افزود: درصدی از اختلافات بین زوج ها علاوه بر مداخلات اجتماعی تخصصی به طلاق می انجامد که اجتناب ناپذیر است.
وی گفت: کاهش پیامدهای طلاق و افزایش پایداری و سازش زوج ها از موضوع های مهمی است که با فعالیت این سامانه مورد توجه کارشناس قرار دارد.
مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: زوج هایی که با فعالیت این سامانه از جدایی منصرف شوند، بعد از سازش می توانند از خدمات مشاوره استفاده کنند.
درخشان نیا افزود: فرآیند کار در اجرای سامانه ملی کاهش طلاق، به این شکل است که زوج ها قبل از تقاضای طلاق و ثبت دعاوی ابتدا به مراکز مشاوره ارجاع داده می شوند.
وی ادامه داد: با ثبت دعاوی در سامانه مداخله برای کاهش طلاق، زوج های متقاضی با همکاری قوه قضاییه، به مراکز مشاوره بهزیستی هدایت می شوند.
مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی درباره هزینه مشاوره های کاهش طلاق نیز گفت: طبق قانون این مشاوره ها رایگان است و بهزیستی هزینه آنها را متقبل می شود و این افراد از سوی کارشناسان مراکز مداخله در کاهش طلاق راهنمایی می شوند.
درخشان نیا افزود: اگر مشاوره ها منجر به سازش زوج ها نشود، پرونده اختلاف زوجین به دادگاه ارجاع می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :