آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225607
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 8:57
تعداد بازدید : 859

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

حوزهIT در ایران شش برابر عقب تر از حوزه CT است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درباره سرمایه گذاری 3.5 تریلیون دلاری دنیا در حوزه آی تی گفت: در دنیا نسبت IT به CT حدود 60 به 40 است در حالی که این رقم در ایران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT است.

ایسنا - ناصرعلی سعادت در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان، با بیان اینکه CT به تنهایی نمی تواند پیشرفت کند و باعث موفقیت شود، اظهار کرد: هر کاری که برای CT می کنیم باید شش برابر آن را برای IT انجام دهیم تا این دو به هم برسند و به صورت برابر ادامه راه دهند. استان اصفهان از استان های پیشروی حوزه آی تی در کشور است و در حد نمایشگاه الکامپ تهران به حساب می آید و همانند آن 23 سال است که برگزار می شود. وی درباره کمبود فضای نمایشگاه اصفهان افزود: نبود فضای کافی لطمات زیادی را به رشد صنعت می زند. در سال های گذشته قسمت پژوهش در کنار این نمایشگاه برگزار می شد و حمایت از شرکت های نوپا انجام می گرفت.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: با توجه به کمبود فضا نتوانستیم در این نمایشگاه در خدمت بسیاری از شرکت ها و استارت آپ ها باشیم، به طوری که در این نمایشگاه تنها 15 شرکت نوپا و استارت آپی حضور داشتند. البته در نمایشگاه سال گذشته 80 استارت آپ حضور داشتند که طی دو سال به 450 استارت آپ رسیده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :