آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225606
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 8:55
تعداد بازدید : 273

ال جی از تولید LCD دست نمی کشد

حال هر از چندگاهی گزارش هایی درباره پایان تولید تکنولوژی LCD از سوی برخی از تولیدکنندگان پنل های تلویزیون منتشر می شود. اما در جدیدترین گزارش ال جی، به تداوم تولید پنل های LCD اشاره شده است.

فناوران- بر اساس گزارش وب سایت androidheadlines، ال جی همچنان به تولید پنل های LCD ادامه می دهد؛ اما تولید این پنل به نفع تولید تکنولوژی OLED صورت می پذیرد.
این گزارش می افزاید که این اواخر تولید پنجمین نسل از پنل های LCD یعنی P4 متوقف شده است. به این ترتیب نسل های قدیمی پنل های LCD از رده خارج شده و انتظار می رود که تولید پنل های P3 هم تا پایان سال متوقف شود.
براساس اعلام معاون رییس شرکت ال جی دیسپلی، این شرکت سرمایه گذاری های جدید را در تولید LCD متوقف و ر وی تکنولوژی های جدیدتر تمرکز خواهد کرد. در عین حال، تا سال 2020، انتظار می رود این شرکت در مجموع 20 تریلیون وون (حدود 08/18 میلیارد دلار) در بخش OLED سرمایه گذاری کند که عمده این سرمایه گذاری روی خطوط تولید P10 و E6 در پاژو و همچنین خطوط E5 در گوانژو چین خواهند بود.
ال جی همچنین سفارش تجهیزات OLED خود را افزایش داده تا ظرفیت تولید پنل های کوچک و متوسط را گسترش دهد. انتظار می رود تا سال آینده این شرکت بتواند با ادامه روند خود، در هر ماه حدود 37 هزار و 500 پنل کوچک و متوسط OLED تولید کند.
DB Securities برآورد می کند که LG Display تا سال ۲۰۱۸ حدود 5/8 تریلیون وون (معادل 68/7 میلیارد دلار) روی تسهیلات OLED خود سرمایه گذاری خواهد کرد. این اطلاعات نشان از افزایش 4/21 درصدی در مقایسه با سرمایه گذاری های سال ۲۰۱۷ دارد. 
این گزارش می افزاید که ال جی در زمینه تولید پنل های تلویزیونی با سرعتی زیاد پیش می رود. به طوری که در سال ۲۰۱۶ سرمایه گذاری های ال جی روی تجهیزات OLED، تولید ۱۵ هزار پنل در هر ماه را در پی داشت. این درحالی است که این شرکت در سال 2017 تولید ماهیانه خود در زمینه پانل های تلویزیونی را به 30 هزار پنل رسانده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :