آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225597
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 6:15
تعداد بازدید : 670

وزیر ارتباطات کشورمان در دیدار با همتای هندی‌اش پیشنهاد کرد

تشکیل نهاد بین المللی برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در دیدار با وزیر الکترونیک و آی تی هند، تشکیل یک نهاد بین المللی تصمیم گیر برای کنترل و مقابله با تهدیداتی چون تروریسم، افراط گرایی و پورنوگرافی کودکان در فضای مجازی را پیشنهاد کرد.

فناوران- جهرمی در این دیدار که در حاشیه برگزاری اجلاس بین المللی فضای مجازی در دهلی نو انجام شد، با دعوت از شرکت ها و سرمایه گذاران هندی برای حضور در ایران، بزرگ ترین تجربه در زمینه همکاری با برنامه نویسان دیگر کشورها را از آن هند دانست و افزود: امیدواریم در سه حوزه امنیت سایبری، فری لانسینگ، و دولت الکترونیکی با هم تبادل تجربیات کنیم. 
آذری جهرمی در پایان با ارایه پیشنهادی مبنی بر تشکیل کارگروهی مشخص از سمت دو کشور، اظهار کرد: این کارگروه باید ظرف سه ماه آینده به بررسی راه های همکاری مشترک بپردازند و پس از آماده کردن نقشه راه همکاری، شما به ایران سفر کنید. 
وزیر الکترونیک و IT هند نیز در این دیدار با استقبال از دعوت آذری جهرمی برای همکاری با ایران،  ایجاد یک ساز و کار مشترک را برای فعالیت یک نهاد بین المللی تصمیم گیر در حوزه فضای مجازی را مفید دانست. 
گفتنی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرام خود نیز نوشت: در دیدار با نخست وزیر و وزیر فناوری اطلاعات هند توافق کردیم که در حوزه صادرات نرم افزار، امنیت زیرساخت های فضای مجازی و نیز دولت الکترونیکی کارگروه مشترکی تشکیل و سطح همکاری های دو کشور در این حوزه ها ارتقا یابد. وی همچنین اعلام کرد که ایران و هند برای گسترش همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری ارتباطات سند همکاری جدید امضا خواهند کرد. بر اساس این تفاهم نامه قرار است در حوزه هایی مانند پست، ترانزیت دیتای هند از طریق ایران به سوی اروپا و صنایع مخابرات بین دو کشور همکاری های جدید آغاز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :