آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225540
تاریخ انتشار : 2 آذر 1396 10:54
تعداد بازدید : 809

در دیدار رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق فدرال اتریش در وین مطرح شد

حمل ونقل، آموزش و بنگاه های کوچک و متوسط، محورهای همکاری ایران و اتریش

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که در رأس هیاتی 40 نفره از روسای اتاق های سراسر کشور به وین سفر کرده است در دیدار با همتای خود در این کشور با اشاره به زمینه های مختلف همکاری ایران و اتریش، گفت: دو کشور می توانند در زمینه حمل ونقل، شیوه های جدید آبیاری زمین های کشاورزی، نوسازی صنایع و تجهیزات صنعتی و مسائل آموزشی با یکدیگر همکاری کنند.

 اتاق ایران- هیات 40 نفره متشکل از روسای اتاق های سراسر کشور به همراه رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران طی سفر به اتریش در سمینار مشترک اتاق ایران و اتاق اقتصادی فدرال اتریش شرکت کردند. در این نشست، غلامحسین شافعی، رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور چند پیشنهاد برای همکاری های اقتصادی با اتریش ارائه داد. رئیس اتاق ایران در ابتدا به شکاف عمیقی که بین ایران و سایر کشورهای دنیا از نظر تکنولوژیکی به وجود آمده اشاره کرد. بر اساس اظهارات شافعی به دلیل اعمال تحریم ها علیه ایران، این کشور نتوانست خود را همگام با سایر کشورها به روز کند. برای همین دچار عقب ماندگی از نظر تکنولوژیکی شد.
رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور تأکید کرد: موقعیت جغرافیایی ایران، غیرقابل چشم پوشی است. سرمایه گذاران می توانند با ورود به ایران، بازار وسیع 400 میلیون نفری در مقابل خود داشته باشند.
وی در ادامه به احیای جاده ابریشم که مدت طولانی است موردتوجه قرار گرفته، اشاره کرد و گفت: در آینده، ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی در جاده ابریشم جایگاه ویژه ای خواهد داشت. از طرفی به زودی پروژه راه آهن ایران به افغانستان و حوزه قفقاز نهایی می شود که حوزه ارتباطی ایران را با سایر کشورها، گسترش می دهد.
به باور رئیس اتاق ایران وجه تشابهی که بین ایران و اتریش وجود دارد، توجه به بنگاه های کوچک و متوسط است که همکاری در این حوزه نیز می تواند مؤثر باشد.
وی در ادامه به مباحث آموزشی اشاره کرد. به اعتقاد رئیس پارلمان بخش خصوصی، اتاق اتریش می تواند در ارائه آموزش های کوتاه مدت و کاربردی با اتاق ایران همکاری خوبی داشته باشد.
کریستف لایتل، رئیس اتاق فدرال اقتصادی اتریش نیز گردشگری، صنعت و آموزش را مهم ترین زمینه های همکاری بین دو کشور توصیف کرد و گفت: اتاق اتریش به تازگی فعالیت هایی را آغاز کرده که مهم ترین آن به مسائل بانکی معطوف است. اتاق اتریش در پی آن است که بتواند یک اعتبار 1/4 میلیارد یورویی از طرق بانک ها در نظر بگیرد.
وی در مورد پیشنهاد رئیس اتاق ایران در خصوص ارائه آموزش های کاربردی و کوتاه مدت، تصریح کرد: اتاق اتریش در مورد این موضوع تجربه دارد و می تواند در این زمینه همکاری خوبی با اتاق ایران داشته باشد. در اتریش نوجوانان 15 ساله وارد بنگاه های اقتصادی می شوند و در کنار دوره های مدرسه  به طور تجربی نیز آموزش می بینند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :