آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224846
تاریخ انتشار : 23 آبان 1396 10:58
تعداد بازدید : 1753

والدین در شبکه تعاملی سینا حضور و غیاب می شوند

وزیر آموزش و پرورش با اعلام از بارگذاری شبکه تعاملی آموزش و پرورش (سینا) در آینده نزدیک گفت: آموزش خانواده یکی از مهم ترین برنامه های این شبکه است.

فارس- سید محمد بطحایی افزود: یکی از اقدامات اساسی برای ایجاد همسویی و همگرایی خانواده با مدرسه، راه اندازی شبکه تعاملی آموزش و پرورش است که به زودی فعالیت خود را آغاز می کند. وی افزود: برنامه های این شبکه ابتدا روسای مناطق آموزش و پرورش و در مرحله بعد مدیران مدارس را تحت پوشش قرار می دهد و در ادامه مناطق محروم و دور افتاده را از آموزش های لازم بهره مند می سازد.
وی گفت: در شبکه تعاملی آموزش و پرورش، علاوه بر برنامه های آموزشی، برنامه های نرم افزاری نیز ارایه می شود.وزیر آموزش و پرورش گفت: با هجمه هایی که در سطح جامعه وجود دارد و مشغله ای که مدیران در مدارس با آن مواجه هستند، آموزش 2 ساعته مدیران در هفته ضروری است تا با مسائل اجتماعی، تربیتی، اعتیاد و ... موجود در جامعه بیشتر آشنا شوند.
بطحایی ادامه داد: آموزش خانواده یکی از مهم ترین برنامه های این شبکه است زیرا آموزش خانواده به شکل فعلی چنانکه باید، جوابگوی نیازها نیست.
وی نحوه آموزش شبکه مذکور را چند رسانه ای و ترکیبی دانست و گفت: موضوعات و مسایلی در این شبکه مطرح می شود که امکان طرح آن در شبکه های ملی وجود ندارد؛ بنابراین والدین از طریق وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور می توانند وارد این شبکه تعاملی شوند و تنها مطالب مورد نیاز و مرتبط با فرزندش در اختیار او قرار می گیرد.
وزیر آموزش و پرورش، استفاده از شبکه تعاملی آموزش و پرورش «سینا» را برای والدین الزامی دانست و بیان کرد: حضور و غیاب والدین از طریق ip صورت می گیرد و والدین مخصوصا مادران موظفند در ساعاتی که تعیین می شود به شبکه سینا مراجعه و به فراگیری مطالب بپردازند.
بطحایی شبکه سینا را مخفف سامانه یکپارچه نرم افزاری آموزش و پرورش معرفی کرد و گفت: فضای مجازی و اینترنت، اعتیاد، مسائل بلوغ، دوران رشد، عفاف و حجاب، عرفان های کاذب، مسائل مربوط به محیط خانه، ماهواره، خودکشی و دوستی و ارتباط با جنس مخالف، موضوعات دهگانه ای هستند که در ابتدای فعالیت شبکه سینا برای اولیا آموزش داده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :