آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224340
تاریخ انتشار : 15 آبان 1396 10:29
تعداد بازدید : 730

اعتراض کانون دفاتر پیشخوان به آیین‌نامه جدید ساماندهی

نه پول ودیعه داریم نه توان بازپرداخت وام

دبیر کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت با اعتراض به آیین نامه جدید اجرایی اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت و گلایه از بی توجهی رگولاتوری به اعتراض ها گفت: شرایط ساماندهی دفاتر در این آیین نامه با شرایط فعلی دفاتر همخوانی ندارد و مشکلات مالی متعدد دفاتر را افزایش می دهد.

فناوران - همان طور که پیش بینی می شد دفاتر پیشخوان دولت به آیین نامه اجرایی اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت معترض هستند.
پس از تصویب اساسنامه شرکت پست در مجلس، وظیفه صدور پروانه و نظارت بر دفاتر پیشخوان دولت برعهده سازمان تنظیم مقررات گذاشته شد. این آیین نامه در مهرماه به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسید و از روز شنبه اجرای آن آغاز شده است. 
نکته عجیب این است که کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت پس از اجرایی شدن آیین نامه کمیته ای تشکیل داده تا نظرات را منسجم و اعتراضات خود را به رگولاتوری اعلام کند. موضوع عجیبی که نشان می دهد درباره این آیین نامه از فعالان دفاتر پیشخوان نظرخواهی نشده است!
علی فلاح حقیقی دبیر کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت در گفت وگو با فارس در این باره گفت: آیین نامه جدید اجرایی اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت که اخیرا از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ شده، مورد اعتراض دفاتر پیشخوان خدمات دولت است. 
وی گفت: با وجود ابراز اعتراض کانون دفاتر پیشخوان به این آیین نامه، توجهی به نگرانی های عنوان شده نشده است و شاهد اعلام فراخوان آغاز صدور مجوزهای جدید برای دفاتر پیشخوان خدمات دولت از سوی رگولاتوری بوده ایم. 
فلاح حقیقی گفت: مقرر شده هیات مدیره کانون و انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت در جلسه اضطراری موضوع را بررسی و نظرات خود را به معاونت پستی رگولاتوری ارایه کنند. 
وی با بیان موارد اعتراض کانون دفاتر پیشخوان به آیین نامه جدید گفت: اگر چه روح کلی آیین نامه جدید ساماندهی دفاتر پیشخوان است و البته این موضوع ضروری است، اما روش ساماندهی با اوضاع فعلی دفاتر هم سنخیت ندارد و باعث دردسر و ایجاد محدودیت بیشتر برای دفاتر می شود. 
دبیر کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت در این باره توضیح داد: برای مثال هم اکنون فراخوان صدور 5 هزار مجوز جدید برای دفاتر پیشخوان دفاتر دولت از سوی رگولاتوری اعلام شده در حالی که در حال حاضر 9 هزار دفتر پیشخوان مشغول فعالیت هستند و مشکلی از بابت کمبود تعداد دفاتر وجود ندارد. 
وی ادامه داد: در حال حاضر برای 9 هزار دفتر موجود 350 خدمت دولت وجود دارد که با همین تعداد خدمت در دفتر، معیشت دفاتر به طور کامل و مناسب برقرار نیست و دفاتر با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند. 
فلاح حقیقی گفت: در این آیین نامه شعاع صنفی از 500 متر به 200 متر کاهش یافته که به معنی این است 2 دفتر باید 200 متر از یکدیگر فاصله داشته باشند، در حالی که اکنون تقریبا هر نفر در 500 متری خود به یک دفتر پیشخوان دسترسی دارد و این روش برای پاسخگویی به نیاز متقاضیان کافی است. 
دبیر کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت افزود: در این آیین نامه همچنین به منظور ساماندهی دفاتر، الزام پرداخت مبلغ ودیعه و برخورداری از مجوز اداری دیده شده و مقرر شده به دفاتری که توانایی پرداخت این مبالغ را ندارند، وام تعلق گیرد، اما دفاتری که با مشکلات مالی مواجه هستند، چگونه توانایی بازپرداخت وام را خواهند داشت. 
فلاح حقیقی گفت: در گذشته مرجع صدور مجوز و نظارت برای دفاتر پیشخوان دولت، سازمان تنظیم مقررات رادیویی بود و در این زمینه تغییری رخ نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :