آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224276
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396 11:22
تعداد بازدید : 223

تراشه های بعدی ای ام دی از اینتل پیشی می گیرند

به نظر می رسد که نسل جدید تراشه های ای ام دی برای لپ تاپ ها سرانجام می توانند تراشه های مشهور سری Core i شرکت اینتل را از بالانشینی درزمینه قدرت پایین بکشند.

ایتنا- چند سال پیش بود که رقابت بین لپ تاپ ها به چالش بین تراشه های اینتل و ای ام دی منتهی می شد و هر دو گروه می توانستند پایاپای به رقابت ادامه بدهند.
با این وجود در طول سه یا چهار سال اخیر، هر چند اینتل به پیشرفت در این بخش ادامه داد ولی ای ام دی به هیچ عنوان پیشرفت قابل رقابتی از خود به نمایش نگذاشت.
 حال به نظر می رسد که ای ام دی به دوران درخشان خود در عرصه لپ تاپ ها بازخواهد گشت و قرار است تا تراشه های نسل بعدی این شرکت بتوانند تراشه های Core i شرکت اینتل را به چالشی جدی فرابخوانند.
 تراشه های نسل بعدی ای ام دی قدرتی برابر و حتی بالاتر از تراشه های سری Core i5 و Core i7 شرکت اینتل را باقیمتی به مراتب کمتر به کاربران ارایه خواهند کرد.
 این تراشه های جدید که بر اساس معماری سری رایزن طراحی شده اند، می توانند از ورودی برق 15 واتی استفاده کنند و با استفاده از ضخامت 14 میلی متری خود به راحتی برای لپ تاپ های مدرن استفاده قرار شوند.
البته پردازنده های جدید این شرکت قرار نیست بر روی لپ تاپ های گیمینگ یا دستگاه های بسیار ویژه ای مانند کروم بوک ها و مک بوک ها ظاهر شوند، بلکه هدف اولیه ای ام دی، سه مدل ویژه از لپ تاپ ها است.
این سه مدل شامل اچ پی انوی x360، ایسر سوییفت 3 و لنوو آیدیاپد 720s  هستند که به ترتیب دستگاه های 6/15، 15 و 3/13 اینچی هستند.
به این ترتیب در صورتی که ادعاهای ای ام دی در زمینه سرعت برتر تراشه های جدیدش درست باشد، این سه مدل به راحتی می توانند به تعدادی از برترین نمونه های موجود در بازار بدل شوند و به این ترتیب درخواست برای استفاده از آنها به شدت افزایش خواهد یافت.
 ای ام دی مدعی است که تراشه های جدید سری رایزن آنها یعنی رایزن 7 می توانند تا در بنچ مارک Cinebench R15 به امتیاز 719 دست پیدا کنند.
این رقم برای پردازنده های ویژه سری Core i7 شرکت اینتل یعنی مدل های 2700u، 8550U و 7550U تنها برابر با 719، 498 و 325 بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :