آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224263
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396 10:54
تعداد بازدید : 793

اطلاعات تازه درباره حمله روس ها به انتخابات آمریکا

نتایج تحقیقات درباره حملات روس ها به ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون و استفاده آنها از توییتر برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شد.

فارس- تحقیقات واشنگتن پست نشان می دهد که حمله به ستاد هیلاری کلینتون با ارسال یک ایمیل فیشینگ به کارکنان این ستاد ممکن شده و با آلوده شدن رایانه های این افراد در مارس سال 2016 تداوم حملات و دسترسی به بسیاری از اسرار نامزد دموکرات ها امکان پذیر شده است.
اسناد افشا شده حاوی بسیاری از اظهارنظرهای شخصی تند و غیرمنتظره هیلاری کلینتون درباره موضوعات سیاسی، سیاست خارجی و اقتصادی بود و برای وی دردسرساز شد.
هکرها در مجموع اسناد و اطلاعاتی از کلینتون و 130 کارمند حزب دموکرات و اعضای ستاد انتخاباتی وی به سرقت برده و برخی از آنها را منتشر کردند.
اولین مجموعه از ایمیل های مسروقه هیلاری کلینتون متشکل از 50 هزار پیام بوده که بسیاری از آنها در ویکی لیکس هم منتشر شده است. هک این ایمیل ها به گروهی به نام Fancy Bear منتسب شده که ظاهرا متشکل از اتباع کشور روسیه است.
از سوی دیگر آمریکایی ها اطلاعاتی را درباره استفاده گسترده روس ها از توییتر برای تبلیغات سیاسی و تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری افشا کردند.
آمریکایی ها می گویند که حساب های کاربری خاصی در توییتر که وابسته به روسیه هستند، اخبار و اطلاعات حساب شده ای را برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 منتشر کردند و این اطلاعات ازسوی برخی از رسانه های مشهور آمریکایی مانند واشنگتن پست و شبکه تلویزیونی CBS منتشر شده است.
بر اساس بررسی های مذکور تعداد کل حساب های کاربری وابسته به دولت روسیه حداقل 2752 مورد است و این حساب ها اطلاعات مختلفی را با استفاده های تبلیغاتی به اشتراک گذاشته اند. 
بررسی یادشده که در بازه زمانی اول ژانویه سال 2016 تا 30 سپتامبر 2017 صورت گرفته، نشان می دهد که این حساب ها در ظاهر متعلق به فعالان سیاسی و اجتماعی، اما در عمل مورد حمایت دولت روسیه بوده اند. مالکان این حساب ها خود را وابسته به دو حزب جمهوری خواه و دموکرات نشان داده و بر سر موضوعات متنوع به بحث و جدال می پرداختند.
مشابه این رویداد در فیس بوک نیز رخ داده و هنوز مشخص نیست چه تعداد از این حساب ها هک شده و مسروقه بوده اند و چه تعداد به طور مستقل ایجاد شده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :