آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224259
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396 10:50
تعداد بازدید : 546

رییس مرکز تجارت جهانی ایران:

بدون هم گام شدن با تکنولوژی نوین محکوم به فنا هستیم

رییس مرکز تجارت جهانی ایران در واکنش به خبرهای منتشر شده طی روزهای اخیر درباره فعالیت های شرکت اسنپ و مشکلات پیش آمده اظهار داشت: امروزه کسب و کارهای الکترونیکی با بهره‎مندی از فناوری هایی که بر بستر "آی تی" قرار دارند، تحول زیادی را در جهان ایجاد کرده است و ما هم اگر خود را با تکنولوژی های مدرن روز و کسب و کارهای نوین همراه نگردانیم، قطعا محکوم به فنا هستیم.

تسنیم- محمدرضا سبزعلیپور افزود: فعالیت شرکت های "استارت آپ" آن هم در این برهه از زمان، مزایا و فواید زیادی را برای جامعه و مردم در پی دارد و گسترش مجموعه های اقتصادی جزء ضروریات امروز است. نظر به اینکه استارت آپ ها به نوعی دانش بنیان نیز محسوب می شوند پس در نتیجه، ظهور و فعالیت و قدرت گرفتن آنان موجب تقویت بنیۀ شرکت ها و موسسات دانش بنیان هم می شود، موضوعی که دغدغه جوانان تحصیل کرده و نوابغ جامعه ما است.
وی اضافه کرد: ضمناً استارت آپ ها به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید، اینترنت و فضاهای مجازی، موجب سرعت بخشیدن به کسب و کار، ترویج تجارت الکترونیک، صرفه جویی در هزینه ها، عرضۀ کالا و خدمات با حداقل قیمت، کاهش رفت و آمدهای غیر ضرور، ارتقای سطح مشتری مداری و نهایتاً افزایش رضایت مندی مردم و مشتریان می شوند که خود گام برجسته و قابل تقدیری در عرصه کسب و کار و مبادلات اقتصادی است.
سبزعلیپور اظهار داشت: شرکت اسنپ از جمله استارت آپ های فعال در ایران است که بنابه دلایلی توانست طی 4 سال پله های ترقی را بپیماید و نام خود را بر سر زبانها بیندازد. موفقیت اسنپ و استقبال مردم از آن شرکت، همه مدیون این فاکتور است که اسنپ موفق شد تا نقاط ضعف سیستم حمل و نقل شهری، ناوگان تاکسیرانی و آژانس های کرایۀ اتومبیل و همچنین نیازهای روحی و روانی مردم را شناسایی و تا حدود زیادی خلاء های موجود این صنف را پر و مشتریان خویش را نسبتاً راضی کند. 
علیپور درباره اخبار منفی منتشر شده روزهای اخیر درباره تخلف برخی از رانندگان شرکت اسنپ گفت: هر از چندگاهی خبرهایی در ارتباط با عملکردهای نادرست و مجرمانۀ برخی از رانندگان این شرکت در رسانه ها منتشر می شود که در آخرین نمونه آن، تعرض جنسی یکی از رانندگان به یک مسافر خانم بود که سر و صدای زیادی برپا کرد. اما نباید به خاطر تخلف شخصی نادان و مریض، "اسنپ را به مسلخ ببریم" و جامعه را از خدمات این شرکت کارآمد محروم کنیم.           
وی افزود: البته این نیز شرط و شروط هایی دارد، اسنپ هم تکریم ارباب رجوع را فراموش نکند و اخلاق حرفه ای کسب و کار و اصل مشتری مداری را رعایت کند. مدیریت اسنپ پاسخگوی عملکرد خود باشند نه اینکه بگویند چون ما بیش از 130 هزار راننده داریم پس نمی توانیم آنان را کنترل کنیم! پس شرکت "اوبر" با میلیون ها راننده باید بگوید (هر چه بادا باد)!!
رییس مرکز تجارت جهانی ایران گفت:  در هر صورت دنیا در حال حرکت است و با سرعت به سمت نو شدن می رود و حضور استارت آپ ها شاهدی بر نو شدن دنیای مدرن است. البته بسیاری از افرادی که حرفه های سنتی را دنبال می کنند با ورد تازه واردهای دنیای نوین دچار مشکل می شوند و اعتراضات خویش را نمایان می کنند، مانند اعتراض آژانس داران علیه استارت آپ هایی مثل اسنپ که سر و صدای زیادی هم به راه انداخت. اما واقعیت امر این است که دنیا در حال تغییر و پیشرفت است و دنیای "نو" منتظر کسی نمی ماند و کسانی که نتوانند خودشان را با دنیای نو وفق داده و همراه کنند، از قافله زندگی عقب می مانند. پس دنیا منتظر هیچکس نمی ماند و ما هم اگر خود را با تکنولوژی های مدرن روز و کسب و کارهای نوین همراه نگردانیم، قطعاً محکوم به فنا هستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :