آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224258
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396 10:46
تعداد بازدید : 656

رده‌بندی برندها در بازار جهانی کنسول ­های بازی

پلی استیشن 4 رکورد دار است

این روزها بازار ارایه گزارش های فروش درباره کنسول های بازی گرم است و هر کدام از تولیدکنندگان آماری جدید در رابطه با فروش بیشتر کنسول های شان ارایه می دهند.


مریم عسگری
یک روز مایکروسافت از فروش بیش از 31 میلیون دستگاه از کنسول ایکس باکس وان در یک دوره مالی و روز دیگر نینتندو از توجه گروه خاصی از مردان بالای 35 سال به کنسول سوییچ خود خبر می دهد.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت خبری و تحلیلی آبیرگیزمو،  سونی نیز در گزارش مالی جدید خود اعلام کرده است که تا تاریخ 30 سپتامبر سال جاری میلادی، موفق به فروش 5/67 میلیون نسخه از کنسول پلی استیشن 4 شده است و این موضوع نشانه موفقیت قطعی این کنسول در بازارهای جهانی است.
این گزارش می افزاید که این رقم در مقابل 3/63 میلیون نسخه ای که سونی از این کنسول تا پایان یک چهارم ابتدایی سال جاری میلادی به بازار عرضه کرده بود، رقم قابل توجهی محسوب می شود.
نتایج این بررسی همچنین نشان می دهد که ps4 با سرعت بیشتری نسبت به کنسول نسل قبل یعنی ps3 پله های موفقیت و محبوبیت را طی می کند.
همچنین پلی استیشن 4 درمقایسه با رقیب خود یعنی ایکس باکس وان که تنها به فروش نزدیک به 31 میلیونی رسیده، عملکرد موفق تری داشته است و توانسته توجه کنسول بازها را به خود جلب کند. البته نباید از تاثیر تجهیزات مکمل کنسول های بازی نظیر move و... بر محبوبیت این کنسول غافل شد.
در هر حال ps4 کنسول طراز اول است و پس از آن ایکس باکس وان و با فاصله بسیار زیاد سوییچ نینتندو قرار دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :