آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224250
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396 10:15
تعداد بازدید : 652

گوشی تازه اپل 7 میلیون تومان ارزان شد

گران خرها کم شدند باد آیفون X خوابید

آیفون از چند روز پیش به بازار جهانی وارد شد و طبق معمول و به فاصله کوتاهی این گوشی همزمان به بازار کشورمان راه یافت اما نه به قیمت واقعی، بلکه به بیش از 4 برابر قیمت جهانی. حالا قیمت این گوشی کاهش یافته است.

فناوران – بر این اساس نسخه 64 گیگابایتی گوشی آیفون X با قیمت حدود 17 میلیون تومان وارد بازار ایران شد، حتی نسخه 256 گیگابایتی این گوشی در بازار کشورمان در دسترس کاربران قرار گرفت. با این حال این گوشی اگرچه به تعداد کم وارد شد، اما برخی گزارش ها نشان می دهد همان تعداد به سرعت به فروش رفت.
حالا پس از چند روز قیمت این گوشی با کاهش 6 تا 7 میلیون تومانی روبه رو شده است.
به گفته فعالان بازار از هفته پیش که گوشی آیفون 10 به دست پیش سفارش دهندگان رسید، قیمت بالایی داشت و پس از گذشت چند روز حالا با قیمت پایین تری در اختیار مشتریان قرار می گیرد و اگر مشتریان صبر کنند تا تعداد بیشتری گوشی به بازار عرضه شود، احتمالا تا اوایل هفته آینده قیمت این گوشی به مرز 6 تا 7 میلیون تومان می رسد و تا ماه آینده قیمت این گوشی به مرز 5/5 میلیون تومان می رسد و چند ماه به همین شکل در اختیار مشتریان قرار می گیرد تا بازار تثبیت شود بعد قیمت ها باز هم کمتر می شود تا با قیمت جهانی یکی شود.
جالب است بدانید که برای این گوشی در آمریکا و سایر نقاط جهان هم به دلیل تعداد کم، بازار سیاه تشکیل شده است. به گفته کاربران کسانی که این گوشی را پیش خرید کرده بودند به دلیل اینکه محدودیتی در تعداد سفارش نداشتند توانسته بودند تعداد بیشتری آیفون خریداری کنند و این گوشی ها را با قیمتی دو یا سه برابر به بازار عرضه کنند. البته رقم فروش این گوشی به تعداد محدود به دو یا سه هزار دلار رسیده بود، اما از این رقم فراتر نرفت. با این حال از جمعه که این گوشی به بازار آمریکا عرضه شد، کاربران می توانستند با حضور جلوی فروشگاه های اپل شماره بگیرند و هر نفر فقط امکان خرید یک دستگاه گوشی را داشت که باز هم در این میان کسانی بودند که در ازای فروش جای خود در جلوی صف، مبلغی را از سایر کاربران دریافت می کردند. 
با این حال این گوشی طی روزهای آینده با کاهش بیشتری همراه خواهد شد. بنابراین به کاربران توصیه می کنیم اگر قصد خرید گوشی آیفون X را دارند، کمی بیشتر صبر کنند تا این گوشی با قیمت کمتری به بازار عرضه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :