آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224148
تاریخ انتشار : 13 آبان 1396 9:3
تعداد بازدید : 780

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد:

اعطای 125 میلیارد تومان وام به 258 شرکت دانش بنیان حوزه ICT

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تاسیس صندوق های پژوهش و فناوری ویژه سرمایه گذاری در استان ها را با مشارکت پارک های علم و فناوری و دانشگاه های استان ها در دست اقدام داریم.

ایرنا - بهزاد سلطانی درباره اعطای وام به شرکت های دانش بنیان گفت: هر شرکت دانش بنیانی که طرح خوبی ارایه دهد، به لحاظ فناوری از متوسط فناوری های کشور بالاتر باشد و بازار هم داشته باشد، می تواند وام دریافت کند.
وی درباره شرکت های دانش بنیانی که وام دریافت کرده اند، افزود: براساس تجربیات 5 سال گذشته امروز می دانیم بخش خصوصی و دولتی هر کدام روی چه فناوری هایی کار می کنند؛ بخش خصوصی روی فناوری های موشکی، هسته ای و خودرو بیشتر کار می کند.
سلطانی ادامه داد: در بخش خصوصی، زیست فناوری رتبه اول را دارد و 281 شرکت دانش بنیان 214 میلیارد تومان، فناوری ارتباطات و اطلاعات رتبه بعدی و 258 شرکت 125 میلیارد تومان، همچنین در بخش الکتروکنترل که 268 شرکت 137میلیارد تومان وام گرفته اند؛ ضمن اینکه در حوزه های دیگر مواد و داروهای پیشرفته، نفت و گاز، هوافضا، نانو، فوتونیک و تجهیزات پزشکی شرکت های دانش بنیان فعال هستند و در این زمینه ها وام داده ایم.
سلطانی با بیان اینکه آثار این حرکت سه سال دیگر مشخص می شود، افزود: بعد از اعطای وام شرکت ها تحت نظارت هستند و طرحی که پایان می یابد وام را برمی گرداند؛ بیش از 700 شرکت طرح های کوچک داشته اند و طرح این شرکت ها به نتیجه رسیده است.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی درباره حمایت از استارت آپ ها نیز گفت: اگر این شرکت ها دانش بنیان شوند، می توانیم ولی غیر از این، به شتاب دهنده هم خدماتی ارایه می دهیم که شامل مکان مجانی است و برای نمونه 14رویداد نوآورانه تاکنون در زمینه استارت آپ ها برگزار کرده ایم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :