آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224124
تاریخ انتشار : 13 آبان 1396 9:6
تعداد بازدید : 905

رییس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد:

آزمایش ارایه خدمات بانکی روی کارت هوشمند ملی

معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با هدف تسریع در اخذ درخواست و صدور کارت ملی هوشمند تا پایان سال جاری 800 پایگاه سیار اخذ درخواست مردم با همکاری شرکت پست ایران در نقاط مختلف کشور راه اندازی می شود.

ایرنا -  حمید درخشان نیا افزود: واحدهای سیار به همراه 1200 نقطه دیگر شامل ادارات پست، دفاتر پیشخوان خدمات ارتباطی و سایر مراکز برای اخذ درخواست مردم و صدور کارت ملی هوشمند فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: تاکنون 28 میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر که از این تعداد کارت 27 میلیون نفر تحویل داده شده است. پایگاه های سیار صدور کارت ملی هوشمند برای اخذ درخواست افرادی مانند سالمندان، معلولان و جانبازانی که توانایی جابه جایی ندارند در برخی از مناطق شهری و روستایی پیش بینی شده است و قابلیت آن را داشته که به برخی از وزارتخانه ها و نهادها نیز خدمت رسانی کند.
معاون وزیر کشور گفت: امید داریم با صدور کارت ملی هوشمند که کلید دولت الکترونیکی است، هرچه زودتر شاهد تحقق دولت الکترونیکی باشیم.
درخشان نیا افزود: ظرفیت سازمان ماهانه صدور بیش از 2 میلیون کارت ملی هوشمند است و هم اینک طبق درخواست مردم نزدیک به یک میلیون و 500 هزار کارت در ماه صادر می شود.
وی یادآور شد: بر اساس مصوبه هیات دولت و دستور وزیر کشور مطالعات فنی جهت تجمیع سایر کارت های هوشمند در حال انجام است تا بتوانیم خدمات سایر کارت ها را در این کارت ملی تجمیع کنیم که با این کار در وقت و هزینه مردم صرفه جویی شده و افراد با یک کارت الکترونیکی خدمات مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
رییس سازمان ثبت احوال گفت که همچنین تلاش می شود طی ماه جاری ایستگاه های سیار درخواست کارت ملی هوشمند به صورت آزمایشی در یکی از کشورهای همسایه راه اندازی و با استقرار آن در کنسولگری ایران درخواست هموطنان ساکن در آن کشور اخذ و به جاری کارت های ملی سابق ، کارت ملی هوشمند دریافت کنند.
وی همچنین گفت: هم اینک طرح هایی به صورت آزمایشی بین ثبت احوال و برخی بانک ها در حال انجام است که بعضی از خدمات بانکی براساس همین کارت های ملی هوشمند ارایه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :