آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224122
تاریخ انتشار : 13 آبان 1396 9:3
تعداد بازدید : 935

ایجاد معاونت ویژه فضای مجازی در دادستانی کل کشور

در دادستانی کل کشور معاونت ویژه فضای مجازی با هدف رصد روزانه این فضا تشکیل شده است.

فناوران - دادستان کل کشور روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان ویژه روحانیت گیلان و قزوین در رشت با بیان تاثیر فضای مجازی در جامعه گفت: فضای مجازی باید ساماندهی و مدیریت شود و بستن آن منطقی، معقول و ممکن نیست.
براساس گزارشی که خبرآنلاین و خبرگزاری صدا و سیما از این جلسه منتشر کرده اند، محمدجعفر منتظری به مطالب مطرح شده در فضای مجازی پرداخت و گفت: به گونه ای مطالب و جعلیات را القا می کنند که مردم باور کنند و حتی افرادی که از لحاظ فکری و اعتقادی سالم هستند، سوال می کنند فلان موضوع در فضای مجازی صحت دارد و دست کم علامت سوالی را در اذهان مردم ایجاد می کنند.
وی با اعلام تشکیل معاونت ویژه ای در دادستانی در ارتباط با فضای مجازی گفت: روزانه فضای مجازی را رصد می کنیم و می بینیم که چقدر دشمن برای از بین بردن اعتقادات، فرهنگ جامعه و ارزش های دینی و اخلاقی سرمایه گذاری کرده است.
وی با بیان اینکه لازم است به طور جدی فضای مجازی ساماندهی شود، افزود: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد باشیم که هم از این فناوری استفاده شود و هم ساماندهی و مدیریت کنیم؛ ازاین رو هرچه درباره آن حرف بزنیم و هزینه و سرمایه گذاری کنیم، ارزش دارد.
دادستان کل کشور گفت: اگر دست اندرکاران سالم سازی فضای مجازی برای جلوگیری از آسیب های این ابزار نوین اقدامی نکنند، دستگاه قضا ورود خواهد کرد.
وی افزود: آسیب ها و مخاطرات ناشی از ولنگاری در فضای مجازی تمامی ارکان اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی و حتی اقتصادی جامعه را نشانه رفته و لازم است هرچه سریع تر برای پالایش و سالم سازی این فضا در کشور اقدامات عاجلی به عمل آید.
وی از دولت و شورای عالی فضای مجازی خواست در راستای تعامل با دستگاه قضا هرچه سریع تر از بروز آسیب های ناشی از بی ضابطه گی فضای مجازی جلوگیری کنند.
وی دروغ، جعل و نسبت های ناروا به مسوولان و بزرگان کشور را تنها بخشی از سوء استفاده های مشهود در فضای مجازی دانست و افزود : تهدیدات نگران کننده ای در باره ترویج فساد اخلاقی برای جوانان وجود دارد که نیت شوم دشمنان را برای فاسد کردن آحاد جامعه نشان می دهد.
رییس دادگاه های ویژه روحانیت کشور همچنین با بیان رصد و کنترل هفتگی بیش از 20 هزار گروه مجازی در دستگاه قضا افزود: دستگاه قضا در حوزه  پیشگیری به وظایف ذاتی خود عمل می کند؛ اما حصول نتایج مطلوب مستلزم مشارکت جمعی دست اندرکاران دولتی و فرهنگی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :