آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224087
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396 10:45
تعداد بازدید : 754

قفسه

قفسه

امپراتوری خورشید
نویسنده: جیمز گراهام بالارد
مترجم: علی اصغر بهرامی
ناشر: نشرچشمه
قیمت: 32 هزار تومان
جنگ واقعي آن چيزهايي بود که خودش از اشغال چين به دست ژاپني ها در 1937 ديده بود؛ جنگ واقعي رزمگاه هاي قديمي هونگ جائو و لونگ هوا بود که هر بهار استخوان مردگان دوباره در شاليزارها سبز مي شدند و به سطح آب مي آمدند؛ جنگ واقعي هزاران پناهنده ي چيني بود که انبوه انبوه در جان پناه هاي چوبي پوتونگ از وبا مي مردند؛ جنگ واقعي سرهاي غرقه به خون سربازان کمونيست بود که در سراسرِ بندِ چيني ها بر سرِ نيزه زده بودند. در جنگ واقعي کسي نمي داند طرفِ کيست، و نه پرچمي در کار است، نه گوينده اي، نه برنده اي. در جنگ واقعي دشمني در ميانه نيست.
این کتاب  آميزه درخشاني از تاريخ، زندگي نامه نويسنده و تخيل و تأملي است که بالارد استاد مسلّم آن است. يک موفقيت ادبي باورنکردني است و چنان تکان دهنده است که تحمل آن تقريباً ناممکن است. 
ملکه سرخ 
نویسنده: مارگارت درابل
مترجم: سید سعید کلاتی، مینا وکیلی نژاد
ناشر: هیرمند
قیمت: 28 هزار تومان
شیکاگو تریبون در معرفی این کتاب نوشته: «ترانه ای عاشقانه از برای ادبيات». این کتاب به عنوان بهترين کتاب سال از نظر سان فرانسيسکو کرونيکل نیز معرفی شده است. در این کتاب دکتر باربارا هاليول در سفر به کره جنوبي، بسته غيرمنتظره ای دريافت مي کند که هيچ آدرس فرستنده ای رويش وجود ندارد. 
آن بسته حاوی خاطرات يک شاهدخت کره ای است که قرن ها پيش مي زيسته. خاطراتي که او را به دل مگوترين اسرار دربار کُره ميمی رند و پرده از علت واقعي قتل شوهر شاهدخت، شاهزاده سادوی افسانه ای، و جدايی شاهدخت از فرزندانش برمی ددارند. اين تنها نيمي از داستان اين کتاب جذاب است، نيمه ديگر داستان روايتگر داستان زندگي خود دکتر هاليول در دوران معاصر است. روايت اين که چطور تنها پسرش را از دست مي دهد، پای در راهي مي گذارد که هيچکس نمي تواند پايانش را حدس بزند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :