آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224084
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396 10:34
تعداد بازدید : 656

واکنش وزیر ارتباطات به انتقاد فروشندگان موبایل:

قیمت ها را به قبل بازگردانید

فروشندگان بازار با انتشار تصویری در شبکه های اجتماعی، اعتراض خود را به توصیه وزیر ارتباطات برای نخریدن گوشی اعلام کرده اند.

فناوران- با آغاز اجرای طرح رجیستری موبایل از روز ۲۸ مهرماه و برغم آنکه این طرح برای ثبت گوشی در شبکه وارد فاز عملیاتی شود، قیمت گوشی های تلفن همراه در بازار کشور، افزایش یافت. به همین دلیل هفته گذشته وزیر ارتباطات به مردم توصیه کرد تا ساماندهی بازار و بازگشت قیمت ها به قبل، از خریدن گوشی خودداری کنند.
این موضوع انتقاد فروشندگان موبایل را به همراه داشت. فروشندگان تلفن همراه با انتشار تصویری در شبکه های اجتماعی خطاب به وزیر ارتباطات، نسبت به توصیه وی واکنش نشان دادند.
در این تصویر نوشته شده است:  «وزیر محترم ارتباطات شما که فرمودید مردم فعلا گوشی موبایل نخرند لطفا به بانک بگویید از ما درخواست پرداخت قسط نکن و چک های ما را خودشان پاس کنند. به صاحبان مغازه هم بگویید هر وقت مردم خرید کردند ما هم می توانیم اجاره بدهیم. در ضمن خرج زن و بچه هایمان بماند.»
در این زمینه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار این عکس در صفحه شخصی خود و با بیان اینکه تصویر بالا را تعدادی از دوستان برای بنده ارسال کردند، بهترین راه حل بلاتکلیفی بازار خرید و فروش گوشی موبایل را بازگرداندن قیمت ها به قبل از گرانی بی دلیل از سوی فروشندگان عنوان کرد.
محمدجواد آذری جهرمی نوشت: «واقعیت این است که اگر دوستانی که به حرفه موبایل فروشی مشغول بودند در یک شب، همان گوشی هایی را که در مغازه خود داشتند با قیمت هایی بالاتر به مردم عرضه نمی کردند، نیازی به اظهار نظر بنده نبود.»
وی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان دستور داده تا نظارت جدی بر فروش گوشی و قیمت ها داشته باشند.
وزیر ارتباطات افزود: بهترین راه حل، بازگشت قیمت ها به قبل از گرانی بی دلیل است و مردم نیز بعد از طبیعی شدن قیمت ها مجددا خریدهای خود را انجام خواهند داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :