آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224081
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396 10:30
تعداد بازدید : 649

اینتل از سریع ترین حافظه های خود رونمایی کرد

سرانجام پس از انتشار شایعات بسیار در مورد محصول جدید اینتل، این شرکت از تراشه های جدید خود را با نام Optane SSD رونمایی کرد .
فناوران- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت خبری، تحلیلی ورج، شرکت تولیدکننده این حافظه ها اعلام کرده است که تراشه های جدید این خانواده از لحاظ سرعت کاربران را شوکه خواهند کرد و یک نمونه بی رقیب در بازار خواهند بود. همچنین بر اساس ادعای اینتل، این حافظه ها در حدی پرسرعت هستند که  می توانند به صورت مستقل به عنوان رم در کامپیوترها مورد استفاده قرار گیرند.
اگر در مورد سرعت محصولات جدید اینتل کنجکاو شده اید باید بگوییم که سرعت خواندن در این حافظه SSD تا 2500 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن در آن تا 200 مگابایت بر ثانیه است. 
اگر این اعداد شما را شوکه نکرده است، باید بگوییم که حافظه مورد نظر ویژگی های عجیب دیگری هم دارد.
به عنوان مثال می توان گفت که این نوع حافظه از لحاظ طراحی ظاهری نیز بسیار جمع و جور است و بر اساس ادعای اینتل در حقیقت پلی میان حافظه های کم ظرفیت اما پرسرعتی است که در کامپیوترها به عنوان رم مورد استفاده قرار می گرفتند و حافظه های پرظرفیت اما با سرعت پایین که به عنوان SSD استفاده می شدند.
اینتل درمورد این حافظه می گوید که با وجود سرعت بسیار بالای تراشه های Optane ، قیمت آنها بسیار ارزان تر از DRAM ها خواهد بود.
Optane SSD 900P در دو نسخه عرضه خواهد شد؛ نسخه 280 گیگابایتی که 389 دلار قیمت گذاری شده است و نسخه 480 گیگابایتی که 599 دلار قیمت گذاری شده است. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :