آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224074
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396 10:6
تعداد بازدید : 1076

همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال

کارزار «من شامد دارم» راه اندازی می شود

کارزار (کمپین) «من شامد دارم» همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال راه اندازی می شود.

 فناوران- سید مرتضی موسویان، رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب گفت: این کارزار همزمان با آغار نمایشگاه از طریق تعریف هشتگ در شبکه های اجتماعی آغاز می شود. یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از 20 تا 26 آبان ماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) برپا خواهد بود.
وی ادامه داد: بر اساس قانون، تمامی سایت های اینترنتی، اپلیکیشن های تلفن همراه، کانال ها و صفحات شبکه های اجتماعی و توسعه دهندگان رسانه های دیجیتال باید در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده باشند که این کارزار برای اطلاع رسانی هرچه بیشتر این موضوع توسط خود فعالان شبکه های اجتماعی که در سامانه ثبت شده اند به دیگران راه اندازی می شود.
رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: شامد یک شناسه الکترونیکی است که به کلیه محتوای دیجیتال اعم از بر خط  و حامل داده شده و صاحب اثر به وسیله آن احراز هویت می شود. مردم نیز می توانند نسبت به اعتبار سنجی رسانه های اجتماعی از طریق این کد ملی اقدام کنند.
موسویان با بیان اینکه اجرای این طرح یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی در راستای سالم سازی فضای مجازی (طرح سما، فضای سالم، مفید و ایمن) است، تصریح کرد: دولت با راه اندازی سامانه شامد برای احراز هویت صاحبان کانال های دارای بیش از ۵ هزار کاربر، به دنبال بستن شبکه های اجتماعی خارجی نیست؛ بلکه حاکمیت با راه اندازی این سامانه به دنبال استفاده مفید از شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی و ممانعت از کلاهبرداری و اشاعه ناهنجاری های اجتماعی است.
وی با اشاره مزایای ثبت نام فعالان فضای مجازی جهت دریافت کد شامد گفت: با نشان دار کردن محتوای دیجیتال، فعالان این حوزه می توانند از مزایای مالیاتی، بیمه ای و تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی وزارت ارشاد برای فضای مجازی استفاده کنند.
رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همه  صاحبان محتوا در فرمت های دیجیتالی اعم از وب سایت، نرم افزار، کانال ها و شبکه های اجتماعی مجازی می توانند با مراجعه به سایت ساماندهی در آدرس www.samandehi.ir  ظرف مدت کوتاهی اقدام به ثبت اطلاعات خود کرده و کد شامد دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :