آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224072
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396 10:4
تعداد بازدید : 648

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران:

فیلترینگ جواب نمی دهد

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان این که فیلترینگ در کشور جواب نمی دهد از بازگشایی فضایی جدید در حوزه خدمات اینترنتی در کشور خبر داد.

ایسنا- برات قنبری با بیان این که ما هیچ وقت به دنبال بستن فضا نبوده ایم، اظهار کرد: در کشور ما فیلترینگ جواب نمی دهد. رویکرد ما نه انسدادی بلکه گسترش خدمات است. تجربه نشان داده است که در کشور ما اگر یک سرویسی مسدود شود، جایگزین های آن پیدا می شوند و فقط زحمت مردم زیاد می شود. وی با بیان این که در دور جدید و با همکاری صداوسیما و سایر وزارتخانه ها فضای جدید خدمات اینترنتی گسترش می یابد، اظهار کرد: در دولت قبلی نتوانستیم سرویس IPTV یا ویدئو یا قوانین کپی رایت را فعال کنیم. در این صورت شیوه رفتار مردم در فضای اینترنتی عوض می شود و پهنای باند نیز گسترش پیدا می کند.
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در مورد حفاظت در فضای مجازی، گفت: برای ما فرهنگ و امنیت مهم است. ما به عنوان متولی ICT باید امنیت سازی و فرهنگ سازی کنیم. زمانی که در کشور بزرگی همچون چین کودکی را در عرض ۱۵ ساعت از طریق تکنولوژی های نوین پیدا می کنند این یعنی این که ICT امنیت آفرین است.
قنبری در خصوص کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه مسائل اقتصادی نیز گفت: اگر در فضای واقعی بازار قیمت یک کالا با اجتناب هزینه های جانبی و یا سرقفلی مغازه محاسبه می شود، اما در فضای مجازی این هزینه ها دیگر وجود ندارد. بعد مکان در معاملات اقتصادی با رشد این فضا در حال برچیده شدن است. امروز دورترین روستاها در کشور محدودیتی در برقراری رابطه اقتصادی با تهران ندارند. رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران همچنین گفت: مخابرات به خطوط دارای کمتر از 3 هزار تومان صورت حساب یارانه می دهد و به دلیل درآمد کمتر از قیمت تمام شده ارائه سرویس در بسیاری از مناطق به صرفه نیست اما به دنبال این نیستیم که این سرویس را از مردم دریغ کنیم. وی ادامه داد: در واقعیت مخابرات به خطوط دارای کمتر از 3 هزار تومان صورت حساب یارانه می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :