آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223995
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 10:59
تعداد بازدید : 646

مکان یابی بالن ها برای بهبود کیفیت ارتباطات زائران اربعین

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اعلام افزایش چندین برابری جمعیت این مناطق در ایام منتهی به اربعین وعده داد خدمات ویژه و رایگان ارتباطاتی و اطلاعاتی به زائران ارایه شود.

ایسنا - عباس بیرامی گفت: شهر مهران حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که در ایام اربعین این جمعیت به حدود ۲۰۰ هزار نفر افزایش پیدا می کند که باید متناسب با آن امکانات ارتباطی را ارتقا دهیم. در اربعین امسال پیش بینی می شود در حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کند که در همین راستا رایزنی های اولیه با اپراتورهای همراه اول، رایتل، شرکت مخابرات، پست و پست بانک برای خدمات رسانی بهتر در این ایام انجام شده است.
وی گفت: تا امروز همراه اول در سطح استان ۲۰ سایت را به 4.5G ارتقا داده است. همچنین سه سایت 4.5G در دهلران و چهار سایت GPS در مهران و پایانه های مرزی و نقاط پرترافیک نصب کرده و در مجموع ۱۲ سایت را فعال کرده است.
بیرامی همچنین گفت: در همین راستا یکی از اپراتورها هفت سایت 5G، 3G و 4G در مرز مهران و پایانه های مرزی مستقر کرده است و همچنین شش سایت دیگر در مسیر ایلام تا مهران را نیز ارتقای ظرفیت داده و ظرفیت خود را در مناطق مرزی نیز گسترش داده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با بیان اینکه کلیه اپراتورها اعم از همراه اول، ایرانسل و رایتل خدمات جانبی خود را در مراکز مرزی به صورت رایگان خواهند داشت، اظهار کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت همه پهنای باند لازم را برای اپراتورها تامین کرده است به علاوه همچنین چهار گیگابایت ترافیک اضافی را در مرز مهران برقرار کرده تا اگر حجم ترافیک بالا برود، آن را به اپراتورها واگذار کند.
وی در ادامه با بیان خدمات دفاتر پستی و پست بانک ها در پایانه های مرزی اظهار کرد: هم اکنون هشت دستگاه عابربانک برای ارایه خدمات غیرنقدی به زائران و همچنین هشت دستگاه دیگر نیز ازسوی وزارت ارتباطات در مسیرهای زائرین نصب شده است.
بیرامی گفت: شرکت پست برای حمل نذورات و اشیای گمشده در منطقه حضور فعال خواهد داشت. به علاوه پژوهشگاه فضایی ایران برای نصب بالن های استراتسفر خود، مکان یابی های لازم را انجام داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :