آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223990
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 10:46
تعداد بازدید : 918

محصولات خارجی هم باید کد شامد بگیرند

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال1گفت: کد شامد برای بیش از ۲۲۰ هزار فعال حوزه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال صادر شده است.

فناوران-  موسویان افزود: تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار نرم افزار تلفن همراه با اخذ کد شامد، دارای نشانه هوشمند شده اند.
وی ادامه داد: همچنین بیش از 69 هزار وب سایت اینترنتی و بیش از ۱۷ هزار کانال و صفحه در شبکه های اجتماعی کد شامد اخذ کرده اند. 
رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد گفت: هدف گذاری این مرکز رسیدن به مرز ۷۰ درصدی پوشش کد شامد ازسوی نرم افزارهای موبایلی، پایگاه های اینترنتی، کانال ها و صفحات موجود در شبکه های اجتماعی است. 
موسویان افزود: نظر وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی تسهیل اعطای کد شامد به متقاضیان است و از نظر ما تمامی ارگان ها و سازمان های مرتبط با فناوری اطلاعات می توانند با هماهنگی و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مخاطبان خودشان کد شامد ارایه کنند. 
وی ادامه داد: این مرکز وظیفه خود را در این زمینه نظارت و رصد شبکه های اجتماعی برای جلوگیری از تخلف در فضای مجازی می داند و بر این اساس تعامل مثبت و سازنده ای با مخاطبان شبکه های اجتماعی خواهیم داشت و از فعالان فضای مجازی نیز می خواهیم مشکلات و مسائل مربوط به رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی را بر اساس کد شامد به ما گزارش کنند تا بتوانیم اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم. 
وی همچنین با بیان قابلیت تعمیم کد شامد به محصولات خارجی حوزه فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اینکه در اعطای کد شامد با مالکیت اثر در ارتباط هستیم، این کد روی محصولات خارجی که به کشور وارد می شوند قابل اعمال است و در نظر داریم در آینده از این کد برای محصولات خارجی وارد شده به کشور نیز استفاده کنیم تا از این طریق بتوانیم در راستای اطمینان بخشی بیشتر به خریداران این محصولات در کشور اقدام کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :