آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223988
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 10:43
تعداد بازدید : 833

چین پهپاد جاسوسی می سازد

چین مشغول ساخت پهپاد جاسوسی نظامی به اندازه یک خفاش است که می تواند در ارتفاع ۲۰ کیلومتری سطح دریا پرواز کند.

مهر- بر اساس وب سایت ساوث چاینا مورنینگ پست، پهپادهای جاسوسی که در ارتفاع زیاد پرواز می کنند، به چین کمک می کنند تا بخشی از آسمان به نام «فضای نزدیک» را زیر سلطه خود درآورد.
فضای نزدیک که از ارتفاع ۲۰ کیلومتری سطح دریا آغاز می شود، تاکنون به منطقه مرگ برای پهپادها مشهور بوده است. جریان هوا در این ارتفاع بسیار نازک است و از سوی دیگر دمای پایین به این معناست که تجهیزات الکترونیکی مانند باتری ممکن است از کار بیفتند.
در هرحال چین مشغول آزمایش نوع جدیدی از پهپادهاست که می تواند در فضای نزدیک پرواز کند و بر این مشکلات فایق آید.
ساخت چنین پهپادی نقطه عطف در حوزه اکتشاف فضای نزدیک برای مقاصد جاسوسی و نظامی است.
هدف دانشمندان چینی ساخت یک وسیله هوایی است که بتواند برای هفته ها، ما ه ها و شاید سال ها در مقیاس وسیع مشاهدات را انجام دهد. از سوی دیگر هزینه ساخت پهپاد بسیار کمتر از ماهواره ای با قابلیت های مشابه است.
تا به امروز فقط پهپاد RQ–4 Global Hawk متعلق به شرکت نورثوپ گرانمن توانسته در ارتفاع ۱۹ کیلومتری پرواز کند.
اما ماه گذشته یک واحد تحقیقاتی در مغولستان به طور موفقیت آمیز پهپادی را در ارتفاع ۲۵ کیلومتری سطح دریا به پرواز درآورد. این آزمایش شامل دو پهپاد بدون سرنشین بود. یکی از آنها به وسیله یک بالن فشار بالا به آسمان فرستاده شد و سپس در ارتفاع های مختلف به کار گرفته شد.
پهپاد دیگر نیز در ارتفاع ۹ کیلومتری به پرواز درآمد. هر کدام از این پهپادها به اندازه یک خفاش هستند و با استفاده از  پالس های الکترومغناطیسی به پرواز درآمدند و در مسافتی بسیار کوتاه سرعت آنها از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :