آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223981
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 10:17
تعداد بازدید : 712

سیماک در خوزستان افتتاح شد

وزیر ارتباطات در سفر به اهواز پروژه سیماک (سیستم یکپارچه مدیریت املاک کشور) را در اداره کل پست خوزستان افتتاح کرد.

وزارت ارتباطات - محمد جواد آذری جهرمی در سفر به اهواز در مراسم افتتاح پروژه سیماک (سیستم یکپارچه مدیریت املاک کشور) استان خوزستان گفت: علاوه بر هویت اشخاص، هویت مکان یکی از الزامات قانونی برای رسیدن به اهداف دولت الکترونیکی است و بدون هویت مکان نمی توان دولت الکترونیکی به معاملات الکترونیکی دست پیدا کند.
وی افزود: دولت الکترونیکی یک هدف نیست بلکه یک وسیله برای دستیابی به اهداف است؛ اهدافی که بخشی از آن توسعه کسب و کارهاست.
آذری جهرمی گفت: امروز نقشه و خدمات مکان محور، در عرصه کسب و کارهای نوپا یکی از سرویس های بسیار با اهمیت به منظور کسب درآمد است که باید به آن توجه ویژه شود.
وزیر ارتباطات گفت: پروژه سیماک علاوه بر تاثیراتی که در حوزه کسب و کارهای نوپا دارد، یکی از زیرساخت های مهم نیز در این حوزه به شمار می آید.
وی عنوان کرد: این پروژه نقش بسزایی در مبارزه با فساد دارد زیرا امروزه با فساد به خصوص با پدیده زمین خواری مواجه هستیم و این طرح می تواند برای مقابله با این پدیده نقش موثری داشته باشد.
وی گفت: اگر بخواهیم یکی از آفت های کشور ایران را که فساد در آن بستر رخ می دهد، از بین ببریم یکی از راه های آن ثبت و ضبط اطلاعات است که از اهداف دولت الکترونیکی است.
وی گفت: وزارت ارتباطات چندین مسوولیت به عهده دارد که یکی از این مسوولیت ها بر عهده سازمان فناوری اطلاعات است که زیرساخت های دولت الکترونیکی را فراهم کند و همچنین سازمان امور استخدامی برای اصلاح فرآیندها در قالب دولت الکترونیکی وظایفی به عهده دارد که باید آنها را اجرایی کنند.
آذری جهرمی گفت: یکی از مسوولیت های مهمی که قانون بر عهده وزارت ارتباطات گذاشته، بحث "جی نف" است و وزارت ارتباطات وظیفه دارد این مساله را که به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی دولت الکترونیکی به حساب می آید و به عهده پست گذاشته شده است، اجرایی کند.
وی گفت: اگر بدانیم این پروژه ای که در حال کار کردن بر روی آن هستیم به چه میزان بر روی مبارزه با فساد و بهبود فضای اقتصادی و کسب و کار موثر است، کارها روان تر و با علاقه بیشتری در این زمینه اجرایی می شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح "جی نف" به دلیل ماهیت بین دستگاهی که دارد، دچار کندی هایی می شود و در این زمینه نیاز است تا هماهنگی های بیشتری صورت بگیرد.
آذری جهرمی ادامه داد: افتتاح پروژه سیماک به نوعی نمادین است؛ زیرا فرآیندی بوده که از قبل آغاز شده است و امروز در واقع به سطحی از قابلیت این سیستم رسیده ایم و توانایی سرویس دهی و ارایه خدمات در این زمینه را داریم. وی ادامه داد: بر اساس اعلام مدیریت پست، سیستم سیماک در استان خوزستان به حدی از ورود اطلاعات و هماهنگی رسیده است که قابلیت بهره برداری دارد و امروز به نوعی آن را افتتاح می کنیم.
وزیر ارتباطات افزود: امیدواریم اثرات افتتاح این پروژه در سرویس های زیرساختی استان خوزستان به خوبی دیده شود. 
آذری جهرمی گفت: امروز در ایران مرسولات پستی به خصوص پست های میان مردم کاهش پیدا کرده و بیشتر پست های میان سازمان ها فعال شده است؛ البته این مساله یک روند جهانی است که شاهد آن هستیم.
براساس این گزارش در طرح سیماک شفاف سازی در امر دارایی ها، ارتقای سلامت اداری، کاهش چشمگیر هزینه و کاهش حداقل 120میلیون سفر در طول سال در کشور از جمله اهداف این طرح است.
این پروژه علاوه بر امکان ایجاد پایگاه متمرکز املاک و اماکن، قادر است تراکنش ها و فرآیندهای کاری/اداری مربوط به امور املاک و اماکن را در میان دستگاه های اجرایی مربوطه الکترونیکی کند.
ایجاد شناسنامه واحد برای ملک و یکپارچگی معماری داده،  انجام فرآیندهای کاری، کنترل زیرساخت های جغرافیایی و صلاحیت کاربران، پنجره واحد برای استعلام های اماکن و املاک، الکترونیکی شدن محاسبات تعرفه ها و... از کارکردهای مهم سامانه سیماک است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :