آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223906
تاریخ انتشار : 9 آبان 1396 11:36
تعداد بازدید : 984

افزایش فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در دانشگاه آزاد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: راه اندازی و حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها از برنامه های اصلی و اولویت دار معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد است.

واحد علوم و تحقیقات - بیژن رنجبر گفت: مرکز اسناد و کتابخانه واحد علوم و تحقیقات، خوشبختانه از نظر محتوای گردآوری شده و همچنین فضا و ساختار فیزیکی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.
وی افزود: در این مرکز فضای لازم برای راه اندازی ۱۶ شرکت دانش بنیان وجود دارد، با توجه به ظرفیت این واحد دانشگاهی به زودی شاهد فعالیت بیش از پیش شرکت های دانش بنیان خواهیم بود.
رنجبر افزود: همانطور که مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته اند، باید علوم تولیدی در دانشگاه ها نافع، کاربردی و تجاری سازی شوند تا بتوان بر اقتدار و قدرت سیاسی و اقتصادی کشور بیش از پیش افزود.
وی ادامه داد: از آنجایی که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی با حدود ۴۰۰ واحد از توان تولید علمی بالایی برخوردار است، می تواند در عرصه توسعه و پیشرفت کشور تاثیر بسزایی داشته باشد؛ بنابراین کاربردی و تجاری سازی علوم، اهم فعالیت های معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد را تشکیل خواهد داد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایجاد شرکت های دانش بنیان تنها در واحد های تهران صورت نخواهد گرفت، بلکه با توجه به ظرفیت موجود در مناطق مختلف دانشگاه آزاد، شرکت های دانش بنیان ایجاد خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :