آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222464
تاریخ انتشار : 20 مهر 1396 1:42
تعداد بازدید : 1873

نامه مدیر اسنپ به مردم

بی شک داغ ترین خبر این روزهای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، ماجرای تجاوز راننده تاکسی اینترنتی اسنپ به یک مسافر بوده است؛ حادثه تلخی که اگرچه به دستگیری راننده متخلف انجامید، اما در عین حال پای مدیران اسنپ را به دادسرا نیز باز کرد و دادستان تهران نیز هشدارهای جدی و تندی به اسنپ داد.

فناوران- روابط عمومی اسنپ در روزهای ابتدایی برملا شدن این ماجرا، توضیحی ناکافی و غیر حرفه ای ارایه کرد که نارضایتی و خشم کاربران را برانگیخت. اما بالاخره دیروز، شهرام شاهکار، مدیر اجرایی اسنپ، در نامه ای خطاب به مردم، سعی کرد از نگرانی آنها بکاهد و البته یک خبر مهم را هم اعلام کند: توقف پذیرش راننده تا ارزیابی مجدد فرایندها. تصمیمی که به نظر می رسد در شرایط کنونی، تاکسی های اینترنتی رقیب نیز باید مدنظر قرار بدهند.
متن نامه شهرام شاهکار به این شرح است:
«شهروندان عزیز، خانواده محترم اسنپ، مسافران و هم راهان گرامی
اینجانب بابت خبر ناخوشایند اخیر مبنی بر حادثه ای که در یکی از سفرهای اسنپ اتفاق افتاده است عمیقا متاسف و ناراحتم، و به شما یقین ]اطمینان[ می دهم که اسنپ در هر شرایطی کنارتان می ایستد. ما در مسیر شفاف سازی دلایل بروز این اتفاق ناگوار، به دستگاه های انتظامی و قضایی کشور عزیزمان اطمینان کامل داریم، و همانند گذشته، نهایت همکاری را برای روشن شدن حقیقت با دستگاه های مذکور خواهیم داشت.
اسنپ تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیون سفر موفق را در صحت کامل به انجام رسانده است و صدها هزار هم راه (راننده) معتمد، مسوول و سخت کوش از طریق این سامانه به خدمات رسانی و کسب روزی می پردازند.
امنیت کاربران مسافر و راننده اسنپ، همیشه مهم ترین اولویت ما بوده است، آنقدر که رخ دادن حتی یک حادثه ناگوار را در بین میلیون ها سفر موفق، نمی پذیریم. اسنپ می بایست امن ترین سرویس هوشمند حمل و نقل در ایران باشد، و هیچ باوری غیر از این برای ما مورد قبول نیست.
متهم این حادثه با سو استفاده از اطلاعات و هویت فردی دیگر موفق به فریبکاری شده و در فرآیند تایید صلاحیت راننده در اسنپ تخطی کرده است. بنابراین ما برای بالا بردن هرچه بیشتر امنیت سفرها، اقداماتی فوری و جدی را در دستور کار خود قرار داده ایم. از این پس، تایید هویت هر راننده از سوی ۳ ناظر و کارشناس با تجربه و متخصص اسنپ به طور مجزا صورت می گیرد.
همچنین تا اطلاع ثانوی، فرآیند ثبت نام رانندگان را در سطح شهرها متوقف کرده ایم، تا تمام مراحل جذب رانندگان را بار دیگر با دقت ارزیابی نموده و بهبود بخشیم.
همه شما عزیزانی که در این مدت با نظرها، انتقادها و محبت خود کمبودها و ضعف های موجود را گوشزد کرده اید، به ما امید می دهید تا در مسیر بهبود این سامانه با قدرت بیشتری گام برداریم.
من و سایر همکارانم همواره در تعامل مستقیم و مستمر با مقامات مسوول، برای ارتقا و بهبود امنیت سرویس اسنپ بوده و خواهیم بود.
در پایان اطمینان می دهم که به زودی اطلاعات کامل تری در این باره به شما عزیزان ارائه خواهد شد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :