آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222421
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 11:49
تعداد بازدید : 1461

نمایندگان مجلس در بازدید از جیتکس:

خلاقیت استارت آپ های ایرانی در سطح جهانی است

رمضان علی سبحانی فر، نماینده مردم سبزوار و رییس کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات مجلس شورای اسلامی همراه با حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین در مجلس به بازدید از استارت آپ های الکام استارز در نمایشگاه جیتکس 2017 پرداختند.


فناوران- نمایندگان مجلس در جریان این بازدید حدود یک ساعت با تیم های حاضر در این غرفه گفت وگو کرده و در جریان مشکلات و نیازهای جریان استارت آپی کشور قرار گرفتند.
سبحانی فر در جریان این بازدید گفت: حضور استارت آپ های ایرانی در این نمایشگاه با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای اقدام موثر و ارزشمندی است و فرصت معرفی توانمندی جوانان ایرانی را فراهم کرده است.
وی افزود: میدان رقابت خوبی در نمایشگاه جیتکس فراهم شده و حضور استارت آپ های ایرانی در میان 50 استارت آپ برتر نمایشگاه قابل توجه است. آنها نشان دادند که توان رقابت با تیم های خارجی را دارند.
حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تفاوت عمده ای که نمایشگاه جیتکس به ما نشان می دهد این است که دولت در زیرساخت ها سرمایه گذاری خوبی کرده و یک ایده بلندمدت برای توسعه ICT وجود دارد. در صورتی که در کشور خودمان بحث زیرساخت ها را جدی پیگیری نمی کنیم.
وی گفت: کشوری که زیرساخت خود را می خواهد آماده کند، باید صد سال دیگرش را هم ببیند، نه اینکه هر سال با افزایش جمعیت و تغییر نیازها به فکر بهبود زیرساخت ها بیفتد.
وی افزود: تیم های ایرانی از نظر ایده و کاری که انجام داده اند، بسیار خوب و قوی بودند و حتی در میان ایده های برتر نمایشگاه انخاب شده اند. این موضوع نشان می دهد از نظر تکنولوژی و خلاقیت چیزی کم ندارند و باید حمایت های مناسبی از آنها صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :