آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22150
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1391 10:59
تعداد بازدید : 479

موبایل عامل انتقال ویروس آنفلوآنزا در آفریقا

تحقیقات نشان داده تلفن های همراه جایی برای رشد و تکثیر ویروس آنفلوآنزا هستند و این دستگاه ها می توانند باعث پراکندگی این ویروس شوند.

موبنا- بر اساس گزارش مرکز کنترل بیماری در آفریقا، ویروس‌ها روی اشیایی مثل گوشی‌های موبایل به خصوص در آب‌ و هوای سرد به دلیل گرم بودن این دستگاه زندگی و رشد می‌کنند.
بنابراین به افرادی که گوشی خود را به افراد دیگر به اشتراک می‌گذارند هشدار داده می‌شود که گوشی‌های خود را تمیز کرده و عاری از میکروب کنند.
این روزها مردم گوشی‌های موبایل را هر جایی مثل سالن ورزش تا حمام و میز شام و حتی رختخواب مورد استفاده قرار می‌دهد. در طول روز افراد دستگیره درها و نرده‌ها را لمس می‌کنند سپس از گوشی خود استفاده می‌کنند و دست خود را به صورت‌شان می‌مالند.
بر این اساس به کاربران راهکارهایی ارایه شده تا خود را از شر ویروس آنفلوآنزا رها کنند.
به این ترتیب به جای استفاده مستقیم از گوشی تاکید شده که کاربران از هندزفری‌های بلوتوثی استفاده کنند و تا آنجا که می‌توانند استفاده از صفحه کلید را به حداقل برسانید.
اگر کاربران فکر می‌کنند که گوشی‌شان آلوده است آن را ضدعفونی کنند. بنابراین از مواد ضدعفونی کننده مانند اسپری‌ها و حوله‌های کاغذی استفاده کنید.
همچنین شستن دست‌ها و سپس استفاده از موبایل الزامی است.
اگر گوشی خود را با دوستان یا خانواده به اشتراک می‌گذارید مواظب باشید چون ممکن است این دستگاه‌ها آلوده به ویروس شوند و از افرادی که مریض هستند دوری
کنید.
اگر خود احساس بیماری می‌کنید باز هم سعی کنید تلفن همراه‌تان را در معرض استفاده دیگران قرار ندهید و هرگز داخل توالت از گوشی موبایل‌تان استفاده نکنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :