آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22142
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1391 10:43
تعداد بازدید : 581

رییس سازمان صدا و سیما:

فرستنده های آنالوگ سال 92 خاموش می شود

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه اکنون 70 درصد کشور تلویزیون را دیجیتال دریافت می کنند، تاکید کرد که از سال 92 فرستنده های آنالوگ خاموش می شوند و سیستم دریافت سراسر کشور دیجیتال می شود.

خبرگزاری مهر- عزت‌الله ضرغامی درباره دیجیتال شدن سیستم پخش تلویزیون، گفت: اکنون تقریبا 70 درصد کشور از حالت دیجیتال برخوردار است و هم‌زمان سرویس آنالوگ نیز داده می‌شود. ما به عنوان شروع، کار فرستنده الوند را با اعلام قبلی قطع کردیم و مشکلی هم پیش نیامد، چون مردم در تهران یا بیشتر از دستگاه‌های دیجیتال استفاده می‌کنند یا از فرستنده جماران برخوردار می‌شوند. وی افزود: اما در سال 92 طی زمانبندی مشخصی که از قبل اعلام می‌کنیم، فرستنده‌های آنالوگ را خاموش می‌کنیم تا مردم از همان شبکه دیجیتال استفاده کنند.

هزینه کردن به خاطر همراهی با مردم
ضرغامی گفت: گرچه ارایه دو سرویس موازی آنالوگ و دیجیتال برای رسانه ملی هزینه‌های بسیاری در بر دارد اما اکنون به علت همراهی با مردم فرستنده‌های آنالوگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
رییس رسانه ملی، گفت: ‌توانمندی رسانه ملی برای افزایش شبکه‌ها چه در سیما و چه در صدا بالاست و ما به دنبال ایجاد بسترهای فنی لازم هستیم. به خصوص با راه‌اندازی آی پی تی وی، می‌توانیم برخی شبکه‌های مجازی را بر بستر آی پی راه‌اندازی کنیم. این توانمندی می‌تواند هر زمان اعتبارات لازم فراهم شد به فعلیت برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :