آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221360
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 11:30
تعداد بازدید : 1029

ساخت کوچک ترین چاپگر سه بعدی با دقت 300میکرون

چاپ سه بعدی دیگر امری خاص تلقی نمی شود؛ اما تلاش برای تولید چاپگرهای سه بعدی پیشرفته با قابلیت های زیاد کماکان در جریان است.

مهر – بر اساس گزارش وب سایت دیجیتال ترندز، شرکت نوپای Cubibot مدعی تولید کوچک ترین چاپگر سه بعدی جهان در ابعاد ۲۵۴ در ۲۵۴ در ۲۵۴ میلی متر است و به این منظور در حال جذب بیش از ۶۵۰ هزار دلار سرمایه از سراسر جهان است.
این چاپگر که قرار است به قیمت ۱۴۹ دلار روانه بازار شود، با سرویس های کلود تحت وب نیز سازگاری دارد و یک برنامه موبایلی استفاده بی سیم از آن را تسهیل می کند.
تلاش برای تولید این چاپگر سه بعدی از دو سال و نیم پیش در جریان بوده و شرکت سازنده امیدوار است با تولید این چاپگر کوچک استفاده از آن را برای همه تسهیل کند.
آریا نورآذر، یکی از موسسان Cubibot که بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطع دبیرستان از ایران به آمریکا مهاجرت کرده، درباره چاپگر یادشده گفته است: کار با آن بسیار ساده است و اگر قادر به راه اندازی یک چاپگر عادی هستید، از این محصول هم می توانید استفاده کنید.
این چاپگر می تواند با استفاده از انواع مواد مانند نایلون، پلی استر و غیره محصولات سه بعدی چاپ و تهیه کند، به خوبی در دمای بالا کار می کند و با طیف گسترده ای از لپ تاپ های تولیدی شرکت های مختلف سازگار است.
دقت این چاپگر بین ۵۰ تا ۳۰۰ میکرون و سرعت آن ۸۰ میلی متر در ثانیه است و با نرم افزاری به نام CubiSoft عرضه می شود که طراحی محصولات سه بعدی را تسهیل می کند.  فروش این چاپگر از سال ۲۰۱۸ آغاز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :