آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221356
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 11:19
تعداد بازدید : 1401

درخواست از وزارت ارتباطات برای فیلتر دوباره «ویز»

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره رفع فیلتر از «وِیز» گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود.


فارس - خرم آبادی گفت: ما در سراسر کشور در همه حوزه های قضایی مرکز استان و شهرستان ها در دادسراهای عمومی و انقلاب اقدام به تشکیل شعبی برای رسیدگی به جرایم رایانه ای کرده ایم و قضات متصدی را آموزش داده ایم.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: امروز این معاونان دادستان در امور فضای مجازی که در همایش 3 روزه شرکت کردند، وظیفه آموزش همکاران را در سراسر کشور به عهده دارند.
خرم آبادی ادامه داد: در این همایش جرائم رایانه ای و آیین دادرسی آن بررسی شد و می توانم ادعا کنم در زمینه مبارزه با جرایم در فضای مجازی از قضات باسوادی برخوردار هستیم و دستگاه قضایی کشور با همکاری معاونت منابع انسانی کشور تلاش لازم را برای به روز کردن سواد قضایی قضات به عمل رسانده است.
وی درباره همکاری با وزیر ارتباطات جدید و موضوع مدیریت فضای مجازی گفت: نامه های سابق که برای وزیر سابق ارسال شده بود، برای وزیر جدید ارتباطات ارسال شد و خواستیم تا زمینه مدیریت ما بر فضای مجازی خصوصا تلگرام را فراهم کند اما عملا تغییر جدید اتفاق نیفتاده است.
خرم آبادی درباره رفع فیلتر از «وِیز» نیز گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود؛ یک تیمی هم برای فیلتر کردن آن گذاشتند، زیرا ویز از زیرساخت هایی استفاده می کند که متوقف کردنش زمان بر است.
وی درباره افزایش جرایم در فضای مجازی نیز گفت: هرچه استفاده مردم از فضای مجازی بیشتر بشود افرادی هم که سوءاستفاده می کنند بیشتر می شوند؛ بسته به تناسب استفاده بیشتری که شده کسانی که سوءاستفاده می کنند و آمار جرایم نیز بیشتر شده است.
معاون دادستان کل کشور درباره اینکه قبلاً گفته بودید نظارتی بر سرورها داریم آیا الان نظارتی داریم، گفت: از نظر فنی نظارتی نداریم؛ اما از نظر مهندسی اجتماعی نظارت خوبی داریم؛ ما از مجموعه های دست اندرکار می خواهیم که زمینه مدیریت فنی را ایجاد کنند زیرا نداشتن مدیریت فنی هزینه کار ما را بالا می برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :