آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22090
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1391 10:33
تعداد بازدید : 479

رییس شورای اصناف کشور خبر داد:

اولتیماتوم معاون اول رییس جمهور به دستگاه ها برای حل مشکلات اصناف

رییس شورای اصناف کشور از اولتیماتوم معاون اول رییس جمهوری به دستگاه های دولتی برای حل مشکلات اصناف خبر داد و گفت: برای پرداخت تسهیلات بسته حمایتی اصناف، دستوراتی به مدیرعامل بانک ملی برای تسریع در پرداخت داده شده است.

خبرگزاری مهر- قاسم نوده فراهانی در خصوص آخرین تصمیمات کارگروه اصناف گفت: جلسه‌ای به تازگی در رابطه با پیگیری مشکلات اصناف با حضور معاون اول رییس‌جمهوری تشکیل شده است تا مصوبات کارگروه اصناف را پیگیری و گزارش کند.
رییس شورای اصناف کشور افزود: برخی از مصوبات دولت برای اصناف، به‌رغم ابلاغ به صورت کامل اجرایی نشده است که نمونه آن، تسهیلاتی که باید به صورت وام کم‌بهره در اختیار اصناف قرار می‌گرفت تا از واحدهای صنفی کم‌بضاعت به منظور نصب سیستم pos فروشگاهی حمایت کرد.
وی گفت: همچنین در رابطه با سپردن امور آژانس‌های کرایه اتومبیل نیز تصمیماتی اتخاذ شده بود که به‌رغم تصویب و ابلاغ، برخی از شهرستان‌ها و استان‌ها، همچنان بر این نظر بودند که آژانس‌های کرایه اتومبیل باید زیر نظر شهرداری‌ها باشد.
به گفته فراهانی، همچنین از جمله پیگیری‌های دیگر، اجرای بسته حمایتی اصناف بود که در این رابطه، معاون اول رییس‌جمهور توضیحاتی درخواست کردند که به صورت کامل نیز فرآیند و گزارش کار، ارایه شد؛ این در حالی است که برخی از معاونان وزرا نیز قرار بر این شد که اجرای بسته حمایتی اصناف را پیگیری کنند.
وی افزود: در واقع معاون اول رییس‌جمهوری به معاونان وزرا زمان دادند تا این موضوع را پیگیری کنند، ضمن اینکه در رابطه با آژانس‌های کرایه اتومبیل نیز دستوراتی از سمت وزیر کشور صادر شده است.
رییس شورای اصناف کشور گفت: همچنین معاون اول رییس‌جمهوری در رابطه با تسهیلات اصناف به مدیرعامل بانک ملی دستور داد تا مشکلات را از سر راه بردارد و مبالغی که باید برای دستگاه‌های pos اختصاص دهد را پیگیری کند.
وی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز مکلف به پیگیری این موضوع شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :