آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22085
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1391 10:25
تعداد بازدید : 719

گزارش نهایی موسسه AV-Comparatives نشان داد

Bitdefender ضدویروس خانگی برتر سال 2012

اخیرا موسسه ارزیابی AV-Comparatives گزارش نهایی و جمع بندی شده خود را برای سال 2012 منتشر کرد. بر اساس این جمع بندی، ضدویروس Bitdefender به عنوان ضدویروس برتر سال 2012 انتخاب شده است.

فناوران- موسسه AV-Comparatives آزمون‌های مختلفی هر سال روی انواع محصولات ضدویروس انجام می‌دهد و این محصولات را رتبه‌بندی می‌کند. در پایان هر سال میلادی نیز با جمع‌بندی نتایج آزمون‌های سال، ضدویروس برتر را انتخاب می‌کند و دیگر ضدویروس‌ها را هم در گروه‌های مختلف ارزیابی می‌کند.
در گزارش نهایی سال 2012 که دو هفته قبل منتشر شد، ضدویروس Bitdefender به عنوان ضدویروس برتر سال 2012 (Product of the year) انتخاب شده است.
بر اساس این گزارش، دو ضدویروس Bitdefender و Kaspersky رقابت نزدیکی برای این مقام داشتند و طبق مقررات AV-Comparatives، در صورت مساوی و یا نزدیک بودن امتیازات دو ضدویروس، محصولی برنده خواهد شد که تابحال به عنوان محصول برتر انتخاب نشده باشد. بر اساس این قاعده و همچنین برتری Bitdefender در آزمون Real-World Protection، ضدویروس Bitdefender ضدویروس منتخب سال 2012 اعلام شد.

ضدویروس‌های ممتاز
در گزارش نهایی AV-Comparatives به غیر از محصول برتر سال، تعدای از ضدویروس‌ها که نتایج خوبی را در آزمون‌های مختلف در سول سال 2012 کسب کرده‌اند، به عنوان ضدویروس “ممتاز” (Top Rated) انتخاب شده‌اند. ضدویروس‌های ممتاز سال 2012 عبارتند از Avast، Avira، Bitdefender، BullGuard، Eset، F-Secure، GDATA و Kaspersky.
ضدویروس‌های برتر در هر آزمون
آزمون Real-World Dynamic Protection
این آزمون یکی از آزمون‌های مهم AV-Comparatives به شمار می‌آید. در این آزمون از تمام امکانات و قابلیت‌های ضدویروس برای مقابله با انواع تهدیدات، مشابه آنچه که هر روز در دنیای واقعی رخ می‌دهد، استفاده می‌شود. ضدویروس‌ها باید عملکرد بالایی نشان دهند، بدون آنکه درصد خطای زیادی داشته باشند و نیاز به دخالت مکرر کاربر باشد. سه ضدویروس برتر در این آزمون عبارتند از GDATA، Bitdefender و Kaspersky.

آزمون Proactive Protection
در این آزمون قابلیت شناسایی ضدویروس به روش‌های “اکتشافی” (Heuristic) و “رفتارشناسی” (Behavioral) بدون استفاده از بانک اطلاعاتی ضدویروس‌ها و یا ارتباط با اینترنت، مورد سنجش قرار می‌گیرد. این آزمون نشان دهنده توان ضدویروس در تشخیص بدافزارهای جدید و تابه‌حال ناشناخته است. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارتند از F-Secure، Kaspersky، Bitdefender و GDATA.

آزمون False Positive
شناسایی اشتباه به اندازه یک آلودگی واقعی، می‌تواند باعث مزاحمت شود. لازم است که قبل از عرضه ضدویروس به بازار، کنترل کیفیت مناسبی روی محصول صورت گرفته باشد. هدف از این آزمون، کنترل میزان خطای ضدویروس در شناسایی بدافزارهاست. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارتند از Bitdefender، Eset، Microsoft و Kaspersky.

آزمون Low System Impact
این آزمون میزان استفاده ضدویروس از منابع سخت‌افزاری (حافظه، دیسک و پردازنده) را می‌سنجد. ضدویروس همیشه فعال است و نباید بر کارآیی کاربر در استفاده از سیستم تاثیر زیادی داشته باشد. سه ضدویروس برتر در این آزمون عبارتند از Eset، Webroot و Avast.

آزمون Anti-Phishing
سایت‌های کلاهبرداری (Phishing) روی اینترنت، بدون صدمه زدن به سیستم و یا ایجاد تغییری در آن، اقدام به سرقت اطلاعات شخیص کاربر می‌کنند. ضدویروس باید قابلیت شناسایی این‌گونه سایت‌های مخرب را داشته باشد. سه ضدویروس برتر در این آزمون عبارتند از McAfee، Bitdefender و Kaspersky.

آزمون Malware Removal
این آزمون قدرت پاک‌سازی ضدویروس را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. سه ضدویروس برتر در این آزمون عبارتند از Kaspersky، Bitdefender و Panda.

آزمون File Detection
این آزمون توان شناسایی فایل‌های آلوده توسط ضدویروس‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهد. ضدویروس باید بدون داشتن درصد خطای بالا، عملکرد مطلوبی در شناسایی فایل‌های آلوده به بدافزارهای رایج نشان دهد. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارتند از Bitdefender، kaspersky، Avira و F-Secure.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :