آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22072
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1391 9:47
تعداد بازدید : 1071

کارخانه تولید خودپرداز بانکی در زرندیه افتتاح شد

کارخانه تولید دستگاه های خودپرداز بانکی دیروز با حضور استاندار استان مرکزی در شهر صنعتی مامونیه شهرستان زرندیه افتتاح شد.

ایرنا- استاندار استان مرکزی در این مراسم گفت: این کارخانه با بهره‌گیری از صنعت بومی و با فناوری بالا احداث شده که ساخت آن در شرایط کنونی قابل تقدیر است.
علی‌اکبر شعبانی‌فرد افزود: تلاش کارکنان این مجموعه موجب فراهم شدن تحول جدی در نظام بانکداری کشور خواهد شد و امیداریم بانک‌ها بتوانند از این فناوری به نحوی مطلوب استفاده کنند.
وی گفت: دستگاه‌های تولید شده در این کارخانه هم به صورت خودپرداز و هم بازپرداخت خواهد بود که علاوه بر پرداخت وجه نقد، امکان تحویل چک نیز در آنها فراهم شده است.
وی مشتری‌مداری و مسوولیت‌پذیری را رمز موفقیت این شرکت دانست و گفت: این مجموعه با بهره‌گیری از این اصل مهم، توانسته گام‌هایی سازنده را برای پیشرفت کشور بردارد.
شعبانی‌فرد افزود: متخصصان این شرکت با طراحی نرم‌افزار و سخت‌افزار مخصوص در بخش چک توانسته‌اند با مکانیزه کردن سیستم پولی کشور، کسانی را که بخواهند چالش‌هایی را در این بخش برای شهروندان ایجاد کنند ناکام بگذارند و امکان سوءاستفاده سودجویان را به دلیل ضریب ایمنی بالا به حداقل برسانند. مدیرعامل کارخانه تولید تجهیزات فناوری اطلاعات خوارزمی نیز در این مراسم گفت: این مجموعه یکی از شرکت‌های تحت پوشش گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی است که 100 درصد سهام آن متعلق به این گروه است. سیدعلیرضا عظیمی‌پور با اشاره به اینکه این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات کشور است، افزود: این مجموعه با 30 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ثابت و 160 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در گردش در زمینی به مساحت شش هزار مترمربع احداث شده است.وی افزود: سالن مورد نیاز این واحد تولیدی در یکهزار و 500 متر مربع احداث و در مدت 15 ماه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی گفت: محصولات این شرکت دستگاه‌های خودپرداز است که در خدمات نظام بانکی کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و از ایده تا تولید آن حاصل فکر و اندیشه کارکنان این شرکت بوده که نخستین نمونه آن در شبکه بانکی مورد استفاده قرار گرفته است.  به گفته عظیمی‌پور، فعالیت این کارخانه در مرحله نخست زمینه اشتغال 50 نفر را فراهم کرده که در آینده این میزان با افزایش تولید به 150 نفر خواهد رسید.
به گفته وی، ظرفیت تولید این کارخانه بر اساس پروانه بهره‌برداری، 10 هزار دستگاه انواع خودپرداز در سال است.
در مراسم بهره‌برداری از این کارخانه، فرماندار شهرستان زرندیه و جمعی از مسوولان و مدیران استان مرکزی و محلی حضور داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :