آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220589
تاریخ انتشار : 10 مهر 1396 9:8
تعداد بازدید : 1221

کد پیامکی کمک به بازسازی عتبات و کمیته امداد، یکپارچه شد

کمیته امداد و ستاد بازسازی عتبات در خبرهایی جداگانه ای اعلام کردند مردم می توانند با استفاده از امکانات الکترونیکی از جمله کدهای یکپارچه USSD، کمک های خود را به این دو نهاد اختصاص دهند.

فناوران - با گسترش فناوری های نوین و خدمات بانکداری الکترونیکی، ستاد بازسازی عتبات و کمیته امداد امکان اهدای کمک به این دو نهاد با کدهای USSD یکپارچه در سراسر کشور و در اپراتورهای گوناگون را فراهم کردند.
 دو کد یکپارچه برای بازسازی عتبات
روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات گفت: کدهای ویژه USSD جهت پرداخت وجوهات محبان اهل بیت به پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات تخصیص می یابد.
علیرضا رادان در گفت وگو با فارس گفت: جهت تسهیل پرداخت وجوهات محبان اهل بیت(ع) اقدام مشترکی از سوی معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات و همچنین معاونت جذب و مشارکت های مردمی این ستاد جهت یکسان سازی پرداخت وجوهات و نذورات مردم انجام شده است. 
وی گفت: با یکی از خدمات دهندگان کدهای USSD هماهنگی هایی به عمل آمده است به طوری که محبان اهل بیت (ع) می توانند وجوهات و نذورات خود را از هر نقطه ایران با تلفن همراه با ساده ترین گوشی های تلفن همراه و بدون نیاز به سیستم عامل های خاص و با شماره گیری #110*780* به صورت اختصاصی در پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات پرداخت کنند. ضمن اینکه این کد در تمامی اپراتورها قابل استفاده است. 
جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: بالای 90 درصد مردم کشورمان آشنایی خوبی با کدهای USSD از طریق شارژ کردن اعتبارات تلفن همراه و پرداخت های دیگر دارند. 
وی گفت: نگرانی بخشی از دفاتر ستاد بازسازی عتبات در خصوص عدم مشخص بودن میزان وجوهات مردمی ای که از آن استان به ستاد بازسازی عتبات عالیات و ستاد مرکزی اربعین پرداخت می شود هم با پیگیری های انجام شده رفع شده است. 
رادان افزود: کلیه استان های کشور هم با این کد می توانند مبالغ موردنظر خود را جهت پروژه های ستاد بازسازی عتبات که در آن استان در حال انجام و اجرا است، اقدام کنند. 
جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات با توجه به در پیش بودن ایام اربعین گفت: هموطنان می توانند با شماره گیری کد #1040*780* از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، نذورات خود را اهدا کرده و در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی مشارکت کنند.
 طرح ویژه برای جمع آوری الکترونیکی نذورات
در خبری دیگر کمیته امداد نیز با هدف ترویج فرهنگ انفاق و ساماندهی توزیع نذورات مردمی بین نیازمندان در ماه محرم و صفر طرح «احسان حسینی» را اجرا می کند.
ابوالقاسم رستگار مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با بیان این که یکی از طرح های کمیته امداد در ماه محرم اجرای طرح احسان حسینی است گفت: کمیته امداد هر ساله با بهره مندی از ظرفیت مساجد، تکایا و هیات های مذهبی نسبت به ساماندهی نذورات مردمی و توزیع آن میان نیازمندان واقعی جامعه اقدام می کند.
مدیرکل انفاقات و صدقات و اموراجرایی  کمیته امداد با بیان اینکه طرح احسان حسینی از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر به صورت فعال اجرا می شود گفت: در این طرح عزاداران علاوه بر اینکه می توانند کمک های نقدی، سبد کالا و غذای گرم بسته بندی شده را با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد سراسر کشور، مساجد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند می توانند از طریق شماره گیری کد  1#*۸۸۷۷*، پرداخت از طریق اپلیکیشن سکه و یا مراجعه به سایت  emdad.ir نذورات خود را پرداخت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :