آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220583
تاریخ انتشار : 10 مهر 1396 9:2
تعداد بازدید : 1168

همزمان با اعلام جرم علیه تلگرام صورت گرفت

پاسخ مثبت دوروف به وزیر پاسخ منفی به دادستان

پاول دوروف مدیرعامل تلگرام به اعلام جرم هم زمان علیه وی در ایران و روسیه واکنش نشان داد و این موضوع را بی اهمیت خواند.

فناوران - هفته گذشته دادستان تهران گفت: علیه مدیریت تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده به ناحیه امور بین الملل دادسرای تهران ارجاع شده است.
جعفری دولت آبادی افزود: این که شبکه تلگرام خود را تابع قوانین غربی می داند، مانع از رسیدگی به این اعلام جرم نخواهد بود. به موجب این اعلام جرم، شبکه تلگرام علاوه بر ارایه خدمات به گروه های تروریستی از جمله گروه داعش، به بستر مناسب برای فعالیت سایر گروه های مجرمانه سازمان یافته تبدیل شده و ارتکاب جرایم هرزه نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر را ترویج کرده و تسهیل کرده است. هم زمان با این اعلام جرم، سازمان امنیت فدرال روسیه نیز به مدیرعامل تلگرام تذکر داد و وی را برای موضوع استفاده تروریست ها از این سامانه پیام رسان بازخواست کرد.
پاول دوروف در واکنش به اعلام جرم علیه او از سوی دادستان تهران با بیان این که از شنیدن این خبر شوکه شده است گفت: ما به طور مداوم مضامین پورن و تروریستی را در ایران مسدود می کنیم، فکر می کنم دلیل واقعی این برخورد چیز دیگری است.

 تکذیب توقف فعالیت تلگرام در ایران
پاول دوروف در یادداشت مفصلی (که در صفحه 8 روزنامه منتشر شده است) به اعلام جرم علیه خود در ایران واکنش نشان داده و گفته است این موضوع اهمیتی ندارد.
البته مدیر تلگرام در این یادداشت اعلام کرده است که سیاست مداران در ایران در مسیر درستی قرار دارند چرا که در حین بحث درباره چگونگی قانون گذاری و مدیریت اینترنت، تلگرام به مانند اینستاگرام و واتس اپ در این کشور در دسترس قرار دارد و بیش از 40 میلیون ایرانی عضو این پیام رسان هستند. موضوعی که در کره شمالی و چین مصداق ندارد و عربستان هم به تازگی اجازه فعالیت پیام رسان ها را داده است.
خبرگزاری ایسنا پس از انتشار این یادداشت اعلام کرد که مدیر تلگرام تهدید کرده است فعالیت این پیام رسان را در کشورهایی که به وی فشار وارد می کنند متوقف می کند. این خبر بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت اما بعدا مشخص شد ترجمه اشتباه، سبب شده تا خبری غلط در فضای مجازی منتشر شود و مدیرتلگرام به راحتی از خیر 40 میلیون کاربر ایرانی نخواهد گذشت.

 پاسخ دوروف به آذری جهرمی
هم زمان با چالش های پیش آمده میان قوه قضاییه ایران و تلگرام، آذری جهرمی خطاب به دوروف درباره محدودیت دسترسی ایرانی ها به گروه های بین المللی توییت کرد که دوروف نیز به او پاسخ داد.
پس از اینکه تلگرام دسترسی کاربران ایرانی را به بهانه مقابله با اسپم ها به گروه های بین المللی در تلگرام محدود کرده بود، آذری جهرمی هفته قبل با توییتی اعتراضی خطاب به پاول دوروف گفته بود که بجای محدود کردن دسترسی کاربران ایرانی بهتر است راهکاری دیگر برای مقابله پیدا کنید. 
پاول دوروف هم به توییت وزیر ارتباطات پاسخ داد و گفت تا پایان اکتبر مساله را حل خواهد کرد: «ممنون بابت فیدبک، ما قابلیت گروه های عمومي را برای ایرانیان، به محض حل مشكلات فني در اكتبر فعال مي كنيم».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :