fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 220416
  تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 8:9
  تعداد بازدید : 1373

  قفل رایانه را با قلب تان باز کنید

  امروزه استفاده از شیوه های بیومتریک برای تامین امنیت رایانه ها و گوشی ها در حال افزایش است، اما محققان این بار عضوی نامتعارف از بدن را برای بازکردن قفل رایانه ها به کار گرفته اند.

  مهر – بر اساس گزارشی از وب سایت انگجت، استفاده از ابزار بیومتریک فعلی مستلزم انجام اقدامی ازسوی انسان مانند قراردادن انگشت روی صفحه نمایشگر یا زل زدن به حسگرها و راهکارهای دیگر است. اما برای قفل گشایی با استفاده از قلب تنها کافی است رایانه در اطراف شما باشد تا بدون هیچ دخالتی بتوانید قفل آن را باز کنید.
  سیستم تایید هویت ابداع شده به وسیله محققان دانشگاه بوفالوی نیویورک از ابعاد و شکل قلب هر فرد برای شناسایی دقیق هویت وی استفاده می کند.
   این سیستم با استفاده از راداری ویژه ابعاد قلب هر فرد را اسکن می کند و تا زمانی که کاربر در نزدیکی رایانه اش باشد، می تواند از آن استفاده کند. اما به محض دور شدن از رایانه دسترسی به آن بدون دخالت کاربر قفل می شود.
  پژوهشگران می گویند که استفاده از این روش تایید هویت، امنیت فراوانی را برای کاربران به ارمغان می آورد و با توجه به عدم تغییر وضعیت و ابعاد قلب در کل دوره زندگی ، جز در صورت وقوع برخی بیماری های قلبی می توان بدین شیوه امنیت داده ها و اطلاعات کاربران را حفظ کرد.
  قدرت امواج رادار استفاده شده در این شیوه بسیار ضعیف تر از امواج وای فای است؛ لذا از این طریق آسیبی به قلب انسان نمی رسد. 
  قرار است سیستم یادشده در آینده توسعه یابد تا در گوشی های هوشمند هم قابل استفاده شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :