آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220401
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 7:47
تعداد بازدید : 1198

برگزاری همایش همکاری شرکت های servco و آسیاتک

سالن همایش های باشگاه پیام میزبان مراسم افتتاحیه همکاری شرکت های سروکو و آسیاتک به روش بیت استریم بود.

فناوران- محمدعلی یوسفی زاده، مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک در این همایش سخنان خود را در سه بخش استراتژی آسیاتک، بازار سرمایه و رابطه آن با صنعت ICT و ساختار شبکه بیان کرد.
وی با یادآوری این مهم که برنامه استراتژی در هر بازه زمانی راهکار و راه ساز آینده است، بر نو بودن و پرهیجان بودن این صنعت پرداخت.
مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک با ذکر تغییر استراتژی آسیاتک در پی تغییر صدور پروانه PAP به FCP ، استراتژی جدید را بسیار شفاف دانست و آن را دارای برنامه ریزی حداقل ۱۰ ساله عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در دوره پروانه PAP مجبور بودیم که ساز و کار انحصاری و مستقل داشته باشیم؛ در نتیجه تعدادی از شرکت ها که آن ها نیز ساختاری مستقل داشتند از آسیاتک دور شدند، اما با تغییر پروانه، تحول بزرگی روی داد و شرکت هایی که توانایی رشد و بزرگ شدن داشتند، در این کسب و کار باقی ماندند.
یوسفی زاده در ادامه افزود: اکنون دولت پی به اهمیت صنعت ICT برده و ارتباطات را نیاز روزمره مردم کشور می داند و به هر روش ممکن نیاز به توسعه در کشور وجود دارد.
وی اتحاد و ایجاد یک سیستم متحد را راهکار حفظ سهم بازار عنوان کرد و  open source شدن شبکه را نتیجه مطالعه و تحقیقات در مدت زمانی بیش از دو سال دانست.
مدیرعامل شرکت انتقال داده های آسیاتک با بیان اینکه دیتا سنترهای آسیاتک در شهر تهران حدود ۲۰ درصد ترافیک مصرفی مشترکان را در کوتاه ترین مسیر ممکن به شبکه تحویل می دهد، از شبکه تلفن ثابت آسیاتک، طراحی شبکه تلفن ثابت در ۳۱ استان و پیش شماره ۰۹۴ در سراسر کشور به عنوان ویژگی های بارز آسیاتک یاد کرد.
وی با بیان اینکه دلیل انتخاب استراتژی مبتنی بر سهامی عام شدن آسیاتک، ایجاد تعلق خاطر بیشتر برای جامعه بوده است، ایجاد پشتوانه سرمایه ای را نیز از دیگر مزایای این استراتژی بیان کرد.
یوسفی زاده با بیان اینکه با ورود به بورس ما در معرض نظارت صدهزار نفر قرار می گیریم، افزود: حضور در محافل سهامی عام از عوامل اصلی و کلید بقای شرکت های قدرتمند است.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه ورود به بورس فضای بازتری را برای آینده آسیاتک فراهم می کند، آرزوی خود را حضور تک تک شرکت های servco در بورس دانست.
در ادامه این همایش حسین علی محمدی، معاون کسب و کار این شرکت نیز با بیان کسب رتبه نخست ارزیابی سازمان تنظیم مقررات در سال ۱۳۹۵ توسط آسیاتک، این مهم را دارای نقش کلیدی در همکاری شرکت های servco با این مجموعه دانست و افزود: تعامل با واحد فنی آسیاتک و اتصال شبکه ها به همدیگر نقش اساسی در همکاری های فی مابین دارد.
در این مراسم رسولی نیا از طرف دبیرخانه شرکت های servco ، محمدکاظم قنبری مدیرعامل قاصدک سامانه و مرتضی کبیری از شرکت تل سی نیز به سخنرانی پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :