آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220400
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 7:45
تعداد بازدید : 1586

IDC گزارش می‌دهد

بازار نمایشگر همچنان افتان و خیزان می رود

رشد عرضه و کاربری نوت بوک، تبلت های هیبریدی و گوشی هوشمند موجب شده این تصور به وجود آید که صنعت مانیتور در حال ورشکستگی است؛ اما گزارش IDC گویای این است که اگر چه این صنعت با افت درخورد توجه تقاضا مواجه شده، اما همچنان سرپاست و تولیدکنندگان این کالا برای کسب سهم بیشتر فروش از بازار تلاش می کنند.

مریم عسگری
آن چنان که گزارش IDC هم نشان می دهد، نمیت وان منکر کاهش حجم تقاضا و صادرات این کالا شد. گزارش وب سایت های مطرح جهانی هم گویای کاهش حجم معاملات مانیتور در سال های متمادی است. 
بر اساس گزارش ها، با وجودی که تولیدکنندگان این کالا نمونه های جدید با قابلیت های کاربردی فراوان را به بازار عرضه کرده اند؛ اما روند تقاضا برای این کالا رو به کاهش است.
جدیدترین گزارش از سوی موسسه IDC گویای این موضوع است که صادرات جهانی انواع مانیتور تا پایان فصل دوم سال جاری میلادی به 5/28 میلیون دستگاه رسیده است.
این درحالی است که این رقم در مقایسه با صادرات این محصول در فصل دوم سال 2016 حدود 4/ 6 درصد کاهش یافته است.
این گزارش می افزاید که صادرات جهانی انواع مانیتور در فصل دوم همچنین کاهش فصلی 2/ 1 درصدی را هم تجربه کرده است. 
IDC همچنین کاهش رشد بازار جهانی مانیتور در نیمه دوم سال 2017 را از 8/ 2 درصد به 7/ 1 درصد پیش بینی کرده است. 
این موسسه همچنین پیش بینی کرده است که تا پایان سال 2017 میزان صادرات جهانی مانیتورها به 117 میلیون دستگاه برسد و به این ترتیب کاهش سالانه 2/ 2 درصدی را تجربه کند. 
همچنین انتظار می رود میزان صادرات جهانی این محصولات در فصل دوم سال 2018 برابر با 8/ 27 میلیون دستگاه باشد و این میزان در کل سال 2020 به کمتر از 112میلیون دستگاه برسد.
به نظر می رسد این کاهش تقاضا به دلیل رشد استفاده از کامپیوترهای همراه و اسمارت فون ها باشد. کارشناسان می گویند: در حال حاضر برندهای دل، بنکیو، ای او سی، ایسر و برخی از شرکت های تولیدکننده کالاهای گیمینگ مانند آلین ویر و ... در این بازار رقابت می کنند و هر کدام سهم فروش مشخصی از بازار را به خود اختصاص داده اند که در این میان دل از محبوب ترین برندهاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :