آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220398
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 7:43
تعداد بازدید : 1371

رییس دانشگاه امیرکبیر:

کاهش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت برای دانشگاه ها محسوس نیست

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عضو کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه کاهش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت برای دانشگاه ها ملموس نیست، گفت: مصوبه نرخ اینترنت دانشگاه ها و مراکز علمی نیازمند بازنگری است.

مهر - احمد معتمدی درباره نحوه اعمال مصوبه کاهش ۵۰ درصدی قیمت اینترنتی که در اختیار دانشگاه ها و مراکز علمی قرار می گیرد، گفت: این مصوبه از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به دانشگاه ها ابلاغ شده اما هنوز به صورت ملموس در اختیار دانشگاه ها قرار نگرفته است.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این تغییر قیمت هنوز روی فیش کارکرد اینترنت دانشگاه ها احساس نشده است، گفت: برخی دانشگاه ها هنوز به شبکه ملی اطلاعات متصل نیستند و برخی مباحث فنی اتصال دانشگاه ها نیز نیازمند زمان است. به همین دلیل این کاهش قیمت آنطور که باید محسوس نیست.
معتمدی با بیان اینکه کاهش ۵۰ درصدی قیمت پهنای باند در صورتی ملموس خواهد بود که ظرفیت بالایی از پهنای باند در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد گفت: این مصوبه و نوع اعمال آن برای دانشگاه ها نیازمند بازنگری و اصلاح است. باید مدلی تعیین شود که اپراتورهای اینترنتی به صورت مستقیم به دانشگاه ها اینترنت واگذار و ۵۰ درصد کاهش را روی قبوض کارکرد دانشگاه ها اعمال کنند.
عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با بیان اینکه اقدام این کمیسیون برای کاهش هزینه استفاده از اینترنت در دانشگاه ها، اقدام مثبتی است، گفت: اما باید نتیجه آن برای دانشگاه ها ملموس باشد.
وی ادامه داد: به طور قطع درصورتیکه قیمت اینترنت کاهش یابد، دانشگاه ها با بودجه های فعلی می توانند پهنای باند بیشتری دریافت کنند.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اتصال به شبکه علمی کشور و تاثیر آن در اینترنت دانشگاه ها، گفت: مفهوم اصلی شبکه علمی این نیست که اینترنت را با قیمت پایین در اختیار دانشگاه ها بگذارد بلکه قرار است این شبکه محلی برای تبادل اطلاعات بین دانشگاه ها باشد تا آنها بتوانند از منابع علمی و بانک اطلاعاتی یکدیگر استفاده کنند.
وی گفت: شبکه علمی کشور نیازمند افزایش میزان محتوا است و باید بستری فراهم شود تا دانشگاه ها، منابع علمی شان را روی این شبکه قرار دهند. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :