آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22025
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1391 10:30
تعداد بازدید : 776

با ظرفیت تولید 21 هزار خودپرداز و خود دریافت بانکی

کارخانه “تولید محصولات فناوری اطلاعات” همین ماه به بهره برداری می رسد

کارخانه تولید محصولات فناوری اطلاعات با هدف معرفی محصولاتی با کیفیت چون انواع خودپرداز در مقایسه با دستگاه های وارداتی کم کیفیت از آسیای جنوب شرقی و به منظور ایجاد اشتغال، صرفه جویی ارزی و بهره برداری از ظرفیت های موجود در کشور راه اندازی شد.

 ایسنا- سیدعلیرضا عظیمی‌پور، مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی گفت: ظرفیت اسمی کارخانه 12 هزار دستگاه از انواع دستگاه‌های خود دریافت و پرداخت بانکی است که در سال اول پس از بهره‌برداری تا 30 درصد از قطعات مورد نیاز دستگاه‌های خودپرداز تولیدی توسط تولیدکنندگان داخلی ساخته و ارایه می‌شود و در سال‌های بعد این میزان افزایش خواهد یافت.
 عظیمی‌پور با تاکید بر اینکه سایر دستگاه‌ها نظیر دستگاه چک‌پذیر کاملا ایرانی و طراحی و مالکیت معنوی آن متعلق به خوارزمی است، گفت: نکته مهم دیگر اینست که نرم‌افزار مورد نیاز دستگاه‌های خودپرداز برای اتصال به سوییچ‌های بانکی مبتنی بر پروتکل NDC به صورت کاملا بومی توسط متخصصان شرکت تولید و در حال گذراندن دوره تست و آزمایش است و به زودی به بازار معرفی خواهد شد.
 وی مبلغ سرمایه‌گذاری ثابت انجام شده را بالغ بر 30 میلیارد ریال و سرمایه در گردش را 160 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر چند شرکت به صورت محدود دارای پروانه فعالیت هستند اما، کارخانه شرکت خوارزمی با ابعاد و ظرفیتی که در آن سرمایه‌گذاری شده است کم‌نظیر است. عظیمی‌پور در خصوص سهم بازار این شرکت نیز گفت: مطابق مطالعات طرح توجیه فنی اقتصادی پروژه و هدف‌گذاری‌های انجام شده برای بودجه سال 1392 شرکت، سهم بازار هدف خوارزمی حداقل 20 درصد است. وی افزود: در مورد دستگاه‌های خودپرداز علاوه بر بازار داخلی، بازارهای عراق، افغانستان و تاجیکستان در زمره بازارهای هدف هستند که در این خصوص ابتدا باید عملیات اتصال به سوییچ‌های بانکی توسط نمایندگان شرکت در آن کشورها انجام شود.
 وی درباره سایر محصولات این شرکت نیز گفت: محصول چک‌پذیر خوارزمی که محصولی کاملا ایرانی از حیث طراحی، تولید، نرم‌افزار و سخت‌افزار است، دارای پتانسیل صادراتی قوی است و در حال حاضر به موازات معرفی به بانک‌های داخلی و آغاز بهره‌برداری از آن توسط یکی از بانک‌ها، مورد استقبال بانک‌های کشورهای همسایه هم قرار گرفته است. وی همچنین نوید داد: در آینده نزدیک خط تولید دستگاه‌های اتوماتیک صدور انواع بلیت (اتوبوس شهری و بین شهری، قطار، مترو و هواپیما) نیز در این کارخانه به بهره‌برداری خواهد رسید. مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی گفت: این شرکت به صورت مستمر در حال طراحی راهکارهای جامع و تولید سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز IT کشور خصوصا در بخش بانکداری الکترونیکی است.
 شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی است که به تازگی از بازار فرابورس به بورس اوراق بهادار منتقل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :