آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219699
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 9:44
تعداد بازدید : 1251

امکان غیرفعال کردن بیکسبی فراهم شد

به نظر می رسد آنچه که کاربران از سامسونگ خواسته بودند، به واقعیت مبدل شده است و این شرکت تصمیم گرفته است تا امکان غیرفعال کردن دکمه بیکسبی را فراهم کند.

جی اس ام - گوشی پرچمدار گلکسی S8 و فبلت رده بالای گلکسی نوت 8 سامسونگ از دکمه اختصاصی برای فعال سازی دستیار صوتی بیکسبی استفاده می کند. این دکمه در زیر دکمه تنظیم صدا جای گرفته است و به کاربران، اجازه می دهد تا دستیار صوتی بیکسبی را به راحتی فعال کنند.
با این حال، کاربران به شیوه های مختلف، به دنبال راهی برای شخصی سازی یا غیرفعال سازی دکمه بیکسبی بوده اند و فروشگاه گوگل پلی، شامل برنامه های متنوعی است که امکان شخصی سازی دکمه بیکسبی را برای کاربران فراهم می کند. البته شرکت سامسونگ نسبت به این برنامه، کمی سخت گیر است و همین موضوع باعث شده تا این سازنده با عرضه به روزرسانی های مختلف، از شخصی سازی دکمه ی بیکسبی جلوگیری کند.
در نهایت، به نظر می رسد سامسونگ به خواسته کاربران تن داده است و همین موضوع، باعث شده تا به‎روزرسانی برای برنامه «بیکسبی» منتشر شود. در این به‎روزرسانی، امکان غیرفعال سازی یا فعال سازی کلید دکمه‎ بیکسبی وجود دارد.
البته، همچنان کاربران نمی توانند دکمه بیکسبی را شخصی سازی کنند یا از آن برای فعال سازی برنامه Music یا اجرای برنامه‏ ی دوربین استفاده کنند. به همین جهت، زمانی که دکمه بیکسبی را غیرفعال کنید؛ عملاً با یک دکمه اضافی مواجه خواهید شد که هیچ کاربردی ندارد و بدون استفاده است!
با وجود اینکه می توانید دکمه بیکسبی را غیرفعال کنید، اما همچنان دسترسی به دستیار صوتی اختصاصی سامسونگ از طریق سواپ به سمت چپ در صفحه اصلی یا فراخوانی صوتی آن فراهم است و می توانید از مزایای دستیار دیجیتالی بیکسبی بهره مند شوید.
در گوشی های هوشمند دیگر مانند پیکسل های گوگل، امکان فراخوانی دستیار صوتی گوگل اسیستنت با استفاده از فرمان صوتی یا فشردن دکمه Home وجود دارد. همچنین، دستیار صوتی الکسای آمازون که بیشتر در بلندگوهای هوشمند این شرکت مانند سری «اکو» استفاده می شود، از فرمان های صوتی برای فعال‎سازی پشتیبانی می کند. هرچند، برخی از محصولات مانند میت 9 هواوی یا HTC U11 به صورت جداگانه، برنامه الکسای آمازون را دریافت کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :