آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219656
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 9:5
تعداد بازدید : 1438

پرداخت موبایلی در سه «سوت»

گوگل با یکپارچه سازی کیف پول الکترونیکی خود و کارت های اعتباری بانکی پلاتفورم پرداخت جامعی موسوم به Tez راه اندازی کرده که با استفاده از صوتی که با گوش های انسان شنیده نمی شود، قادر است وجه را انتقال دهد.

فناوران- این برنامه موبایلی دیجیتال پرداخت برای بازار کشور هند طراحی شده است. تز در زبان هندی به معنی سریع است.
برنامه یادشده مورد تایید دولت هند است و از رابط کاربری طراحی شده دولت این کشور موسوم به Unified Payments Interface (UPI) در آن استفاده شده است.
این برنامه هم با گوشی های اندروییدی و هم با سیستم عامل iOS سازگاری دارد و کاربران با استفاده از آن می توانند به طور مستقیم به حساب های بانکی خود دسترسی یابند و برای خرید انواع کالا و خدمات هزینه مورد نیاز را پرداخت کنند.
سیستم Tez دارای یک بارکد QR صوتی است که به دو کاربر اجازه می دهد با استفاده از میکروفون، بلندگو و اصوات اولتراسونیک دستگاه های شان را برای انتقال وجه به یکدیگر متصل کنند. برای این کار لازم است موبایل های دو کاربر نزدیک یکدیگر باشد. این اپلیکیشن با استفاده از صوت اولتراسونیک دریافت و پرداخت کننده وجه را شناسایی می کند و عملیات پرداخت به سرعت انجام می شود.
سزار سنگوپتا معاون گوگل در این مورد گفت: با راه اندازی این خدمات، هند در زمینه ارائه سرویس های بهینه پرداخت الکترونیکی حتی از امریکا نیز پیشی گرفته است.
برنامه Tez که تنها 7 مگابایت حجم دارد به هفت زبان متداول در هند و از جمله بنگالی و تامیل در دسترس بوده و خدمات آن در کل کشور هند قابل استفاده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :