آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219654
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 9:1
تعداد بازدید : 712

کاهش شدید تولید مادربورد در بازارهای جهانی

اگر چه همچنان اخباری در رابطه با رونق بازار قطعات کامپیوتری در بازار ایران به گوش می رسد؛ اما این روند در بازارهای جهانی معکوس است و با وجود کاهش حجم تولید قطعات کامپیوتری، باز هم بازار این کالاها با یک رکود شدید مواجه هستند.

فناوران- برخی از وب سایت های خبری و تحلیلی از کاهش موجودی قطعات در بازار خبر داده و تمرکز شرکت های قطعه ساز روی تولید گجت های پوشیدنی و کالاهای جدید و حرفه ای تکنولوژیکی را دلیل این اتفاق می دانند.
همین موضوع موجب رشد قیمت قطعات کامپیوتری در بازارهای جهانی و همچنین بازار ایران شده است.
البته رشد قیمت این قطعات در بازار ایران دلایل دیگری چون تشدید نوسان نرخ دلار آزاد، کاهش موجودی و رشد تقاضا دارد.
در هر حال وب سایت های خبری از کاهش بیشتر موجودی قطعات کامپیوتری در بازارهای جهانی خبر داده و پیش بینی کرده اند که در این بازار شاهد یک بحران جدی خواهیم بود.
بر اساس گزارشی از سوی وب سایت خبری دیجی تایمز، فشار موجود روی بازار کامپیوترهای خانگی به قطعات این کامپیوترها نیز کشیده شده است و در بازار این کالا شاهد یک بحران هستیم.
این گزارش می افزاید که مادربوردها در طول یک سال گذشته به شدت با کاهش تولید و فروش روبه رو بوده اند؛ ولی حالا به نظر می رسد که شرایط پیش رو چندان مساعد نخواهد بود و کاهش موجودی در این رابطه در بازار ادامه خواهد
 داشت.
این گزارش می افزاید که شرکت های بزرگ توانسته اند تا در سال 2017 حدود 45 میلیون مادربورد به فروش برسانند. برای مقایسه این شرایط با دوران اوج کامپیوترهای خانگی باید بدانید که در سال 2013 میلادی تعداد 75 میلیون دستگاه مادربورد به فروش رسیده بود.
گزارش ایتنا از دیجی تایمز نیز گویای این موضوع است که شرکت گیگابایت به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان مادربورد توانسته است تنها 13 میلیون عدد از این قطعات را در سال 2017 بفروشد.
دیگر شرکتی که با کاهش چشمگیر درخواست برای مادربورد روبه رو شده است، ایسوس بوده است.
 به این ترتیب ممکن است بسیاری از شرکت های بزرگ در جهان تصمیم به تغییر موضع گرفته و به سراغ تعطیل کردن شاخه تولید مادربورد بروند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :