آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219647
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 8:4
تعداد بازدید : 1539

اعداد و ارقام اعلامی دو نهاد کشور تناقض دارند

آمار عجیب مرکز ملی فضای مجازی از اشغال پهنای باند ایران توسط تلگرام

در حالی که مسوولان وزارت ارتباطات اعلام کرده اند در حال حاضر 60 درصد پهنای باند به محتوای خارج کشور اختصاص دارد، معاون مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که 60 درصد پهنای کشور صرف تلگرام می شود.

فناوران- امیر خوراکیان، معاون مرکز ملی  فضای مجازی کشور در دومین همایش فعالان فضای مجازی در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: بیش از 60 درصد پهنای باند کشور به وسیله تلگرام اشغال شده است.
خوراکیان گفت: انقلاب اسلامی ما دارای مراحل و تهدیدات خاص در هر زمانه بوده است.
در هر مرحله نوع تهدیدها و چالش های پیش روی انقلاب نیز متفاوت می شود و از جنگ سرد و سخت نظامی به سوی مقابله های نرم و منعطف پذیرتر حرکت می کنیم.
معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور با ذکر این مطلب که ۲۳ میلیون نفر در کشور مشغول فعالیت در بازی های رایانه ای هستند، گفت: متاسفانه تنها  ۵ درصد این بازی ها بومی است.
او گفت: همچنین بازی های رایانه ای در ایران  به سوی بازی های موبایلی در حرکت است و بالغ بر ۶۷ درصد بازی ها موجود در کشور بازی های موبایلی است.
خوراکیان با بیان اینکه بیش از ۶۰  درصد پهنای باند کشور به وسیله تلگرام اشغال شده است، گفت: این شبکه پیام رسان در حال حاضر نزدیک به  ۴۰ میلیون کاربر دارد که ساعت ۲۲ تا یک شب بیشترین ساعت ترافیکی آن است.
معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور ادامه داد: ۵۸۰ هزار کانال در تلگرام در حال حاضر در کشور وجود دارد که در این بین ۱۶ کانال تلگرامی بالای یک میلیون نفر عضو دارد.
خوراکیان ادامه داد: بیشترین تعداد عضو یک کانال تلگرامی ۳میلیون ۴۰۰ هزار نفر است و بیشترین بازدید از یک پیام  نیز در حال حاضر ۲۰ میلیون نفر است.
معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: سایت های همسریابی اینترنتی ۱۰۰ درصد دروغ و کلاه برداری مالی است و پلیس فتا به شدت با این گونه موارد برخورد می کند. در حالی این آمار از سوی معاون مرکز ملی فضای مجازی کشور عنوان شده است که مسوولان وزارت ارتباطات در آخرین آمارهای خود اعلام کرده اند که نسبت استفاده از محتوای داخلی به خارجی 40 به 60 است. در نتیجه در صورتی که آمار هر دو طرف درست باشد، کل پهنای باند خارجی کشور باید صرف تلگرام شود که قاعدتا اینطور نیست.
از طرف دیگر محمد جواد آذری جهرمی اواخر تیرماه در مناظره با دبیر کارگروه فیلترینگ گفت: در ابتدای فعالیت دولت میزان ترافیک مصرفی کاربران 90 درصد از اینترنت جهانی بود که امروز به 60 درصد کاهش یافته است؛ از محتوای خارجی مصرفی کاربران هم 25 درصد مربوط به تلگرام و 15 درصد مربوط به اینستاگرام است.
بنابراین براساس آمار وزارت ارتباطات، مجموع میزان اشغالی پهنای باند ایران به وسیله تلگرام 15 درصد و مجموع اشغالی پهنای باند ایران به واسطه تلگرام و اینستاگرام 24 درصد است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :